ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ » Новації в умовах прийому до ВНЗ у 2019 році

Новації в умовах прийому до ВНЗ у 2019 році

Роздрукувати публікацію

Шановні абітурієнти, надзвичайно швидко сплине час і Ви будете стояти перед найдоленоснішим вибором у своєму житті: вибором майбутньої професії та навчального закладу в якому забажаєте її здобувати.

Нині, важко зорієнтуватися у великій кількості освітніх програм, новацій вступної кампанії (пріоритет, широкий конкурс, формування електронної заяви, ваговий коефіцієнт) тощо.

Тому, нині ми намагатимемося ознайомити Вас з ключовими змінами у вступній кампанії 2019, щоб ваша карта вступу була успішною.

Дати проведення ЗНО-2019

Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

Документи необхідні для реєстрації: паспорт (оригінал та копія), 2 фото 3*4.

До 30 квітня зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки. Там буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія тестування триватиме з 21 травня до 13 червня.

Дати проведення ЗНО в основну сесію з предметів:

Назва предмету Дата проведення
Математика 21 травня
Українська мова і література 23 травня
Іспанська, німецька, французька мови 27 травня
Англійська мова 28 травня
Фізика 30 травня
Історія України 4 червня
Біологія 6 червня
Географія 11 червня
Хімія 13 червня

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме  з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.      

Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 23 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

У день пробного ЗНО для допуску до участі в тестуванні з собою необхідно мати:

 • паспорт;
 • запрошення (його потрібно роздрукувати з персональної сторінки);
 • квитанцію про оплату.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 22 березня, з інших предметів — 29 березня.

Предмети ЗНО

У 2019 році ви зможете скласти 4 предмети з 11 запропонованих: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови. 

Кожен випускник школи 2019 року обов’язково складає ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури і на вибір математику чи історію України. А от випускники коледжів, професійно-технічних училищ, які здобувають повну середню загальну освіту, мають обов’язково складати ДПА у формі ЗНО з української мови; історія України або математика.

У вступній кампанії 2019 року, за умови вступу на бюджетну пропозицію,  2 конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд: перший предмет – українська мова та література (фіксований), другий предмет – профільний (фіксований), третій предмет – на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний). (Додаток №4 з умов вступу).

У разі, якщо ви претендуєте на небюджетну форму навчання, вам необхідно складати ЗНО з предметів зазначених ЗВО у який ви вступаєте (дану інформацію можна дізнатись із сайту університету або ж потелефонувати у приймальну комісію).

Галузі знань, які будуть мати фіксоване державне замовлення – «014.02 Середня освіта. Мова і література (із зазначенням мови)», «016 Спеціальна освіта», «024 Хореографія» та «025 Музичне мистецтво» – інші галузі будуть винесені в систему «Широкого конкурсу».

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 та 2019 років. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році. ЗНО з іноземних мов міститимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них (аудіювання).

Скільки балів можна отримати за ЗНО?

Усі тести ЗНО оцінюватимуть від 100 до 200 балів. Для базового рівня визначатиметься поріг – склав/не склав. Сертифікати видаватимуть тільки тим, хто склав. Пороговий бал встановлює спеціально створена комісія, до складу якої входитимуть учителі, викладачі та науковці. Про поріг дізнаємося безпосередньо перед ЗНО, коли комісії будуть сформовані.

Вступна кампанія 2019

У 2019 році реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 1 липня і триватиме до 22 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 10 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 16 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 22 липня. (На базі нашого університету (новий корпус) ауд. 108 буде працювати інформаційно-консультаційний центр в  якому вам нададуть допомогу у формуванні електронних заяв, проведуть індивідуальну профорієнтаційну консультацію, допоможуть сформувати «карту вступу»).

Абітурієнти матимуть змогу подати до 7 заяв на місця державного та регіонального замовлення не більш ніж із чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

Для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальна кількість балів не може бути встановлена менше 150 балів (з другого та третього конкурсних предметів). На спеціальності галузі 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» – конкурсний бал не менше 130.

Визначення конкурсного балу при вступі

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

П1, П2 – ЗНО або вступних іспитів із першого та другого предметів. 

П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту з третього предмета або творчого конкурсу.

А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200.

ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів при вступі на спеціальності, зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлює виш із точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюють на рівні не менше 0,2 кожний. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Особам, що є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів із двох вступних випробувань за вибором вступника.

Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10. Інформацію про них приймальні комісії отримують з Єдиної бази.

Коефіцієнти

Конкурсний бал множиться на регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти шляхом його множення на їхній добуток.

Регіональний коефіцієнт – 1,00 для конкурсних пропозицій вишів, які розташовані в іншому населеному пункті, ніж у Києві; 1,04 – у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладах вищої освіти; 1,02 – в інших випадках.

Галузевий коефіцієнт – 1,02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), які передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, та 1,00 в інших випадках.

Сільський коефіцієнт – 1,02 для осіб, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в закладах освіти, які розташовані на території сіл, у рік вступу.

Першочерговий коефіцієнт дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів.

Пріоритетність 

У 2019 році можна подати максимум 7 заяв до закладів вищої освіти і не більш ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 7 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1-7). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій ви найбільше хочете навчатися.

Перед поданням необхідних документів вам необхідно  добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність ви хочете найбільше. Пріоритетність, визначена вступником у заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Форма подачі документів

У 2019 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за винятком деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Які документи подавати в електронній формі:

 • серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу;
 • серію та номер атестата і додатка до нього;
 • номер, пін-код сертифіката ЗНО.

У паперовій формі можуть подати заяви абітурієнти:

 • для вступу за співбесідою, іспитами;
 • при наявності розбіжностей у прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в його документах;
 • у разі подання іноземного документа про освіту;
 • у разі подання документа про повну загальну середню освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
 • у разі відсутності в Єдиній базі відомостей про документи про середню або вищу освіту, які є підставою для допуску до участі в конкурсі;
 • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти.

Які документи подавати у паперовій формі

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифіката (сертифікатів) ЗНО для вступників на основі повної загальної середньої освіти, (ОКР «Молодший спеціаліст» за визначеними спеціальностями), або екзаменаційного листка єдиного вступного випробування;
 • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти.

Право на пільговий вступ

Для того, щоб скористатись правом пільгового вступу абітурієнтам обов’язково потрібно зареєструватись на предмети ЗНО, визначені бюджетною пропозицією.

До пільгового вступу допускаються:

 • особи, які мають захворювання, що перешкодили їм скласти ЗНО;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
 • особи, звільнені від військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;
 • учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходить військову службу;
 • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення) та ті, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2017 року.
 • Випускники закладів вищої освіти І-ІІ р.а. мають можливість вступати без результатів ЗНО на базі диплома «Молодшого спеціаліста» на старші (2, 3 –курси) та складатимуть вступні випробування. Прийом документів на денну форму навчання для такої категорії абітурієнтів з 10.07 до 22.07. Вступні випробування з 23.07 до 30.07.2019 року.
 • Для вступу на навчання для здобуття ступеня «Бакалавр» за спеціальностями 051 «Економіка» та галузі знань 07 «Управління та адміністрування» на основі диплому молодшого спеціаліста абітурієнтам необхідно складати ЗНО з української мови і літератури та фахове випробування. У 2019 році приймаються сертифікати ЗНО з української мови і літератури 2017, 2018 та 2019 років.
 • Випускники коледжів (ОКР «Молодший спеціаліст» при вступі за відповідною спеціальністю складають 1 вступне випробування та претендуватимуть на місця державного замовлення) та два вступних випробування у разі невідповідної спеціальності;
 • Випускники ОКР «Молодший спеціаліст» (невідповідної спеціальності) у 2019 році мають право претендувати на місця державного замовлення у разі вступу за спеціальностями галузі «Освіта» – (математика, фізика, інформатика, біологія, географія, хімія, технологічна освіта, професійна освіта (комп’ютерні технології, харчові технології).
 • Абітурієнт має право одночасного навчання на денній і заочній формах, також після завершення навчання на 1 курсі, має право паралельного навчання – вступивши без результатів ЗНО на 2 курс іншої спеціальності.
 • Для вступу на навчання за ступенем «Магістр» документи будуть подаватися паралельно зі ступенем «Бакалавр» на денну форму з 10.07 до 25.07 та до 30.07 на заочну фору навчання.

Шановні абітурієнти, яку б спеціальність Ви не обрали, який би навчальний заклад не визначали як пріоритетний ми Вам щиро Бажаємо успіху!

Якщо ж Вашим пріоритетом є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, то до Ваших послуг:

 • Можливість отримання якісної освіти;
 • Участь у програмах подвійного диплома (паралельне навчання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини та в одному з партнерських закладів Польщі, Болгарії, Португалії – безкоштовно);
 • Можливість стажування за кордоном;
 • Можливість навчання за державним замовленням;
 • Військова підготовка (з отриманням первинного офіцерського звання);
 • Можливість долучитися до однієї з найбільшої студентської родини, адже в нашому університеті навчається більше як 10 000 студентів.

Ми знаємо як досягти успіху, дозвольте цими знаннями поділитися з Вами.

 

 

Контактні дані адміністратора сайту:

Телефони: (093)-188-35-45; (096)-171-61-75.
Email: kutsenko.udpu@gmail.com
Сторінка у facebook

НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
E-mail:art_dekanat@meta.ua

Роздрукувати публікацію