ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ » 20-ЛІТТЯ КАФЕДРИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

20-ЛІТТЯ КАФЕДРИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

Роздрукувати публікацію

6 жовтня, напередодні професійного свята – Дня художника, кафедра образотворчого мистецтва факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відзначила своє 20-річчя відкриттям виставки творчих робіт студентів і викладачів.

Виставка розгорнута у вестибюлі нового корпусу і налічує близько 150 художніх творів, виконаних у різних живописних і графічних техніках, а також вироби декоративно-прикладного мистецтва.

Спеціальність «Образотворче мистецтво» розпочала свій відлік із того часу, коли 15 вересня 1989 року ректором Уманського державного педагогічного інституту імені Павла Тичини Володимиром КУЗЕМ був підписаний наказ №19 К про створення кафедри музики і образотворчого мистецтва на факультеті підготовки вчителів початкових класів. Завідувачем кафедри призначено Дмитра БАЛДИНЮКА, а секції образотворчого мистецтва – Всеволода СИРОТУ.

18 лютого 1999 року на кафедрі відкрито секцію хореографії, а завідувачем кафедри призначено кандидата педагогічних наук Всеволода СИРОТУ.

У 2001 році кафедру музики, образотворчого мистецтва і хореографії реорганізовано. Згідно з наказом ректора №129-К від 16.03.2001 року створено нову самостійну кафедру образотворчого мистецтва і художньо-трудової діяльності, завідувачем якої призначено кандидата педагогічних наук, доцента Всеволода СИРОТУ. 5 лютого 2010 року кафедру перейменовано на кафедру образотворчого мистецтва та мистецької педагогіки, а 2 липня 2012 року – на кафедру образотворчого мистецтва. З цього часу завідувачем кафедри призначено кандидата педагогічних наук, доцента Ольгу МУЗИКУ.

На сьогодні кафедра готує фахівців зі спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) у галузі 01 Освіта/Педагогіка за освітньо-професійною програмою Середня освіта (Образотворче мистецтво), (спеціалізації: дизайн, інформатика) за освітніми ступенями «бакалавр», «магістр».

За роки своєї діяльності кафедра стала потужним осередком мистецьких традицій Черкащини, організатором багатьох конференцій, семінарів, конкурсів, олімпіад, виставок, всеукраїнських і міжнародних пленерів, різних мистецьких акцій та проєктів. Викладачі та студенти неодноразово ставали переможцями,  дипломантами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Кафедра гордиться успіхами своїх випускників, серед яких – відомі науковці, митці, дизайнери, фотографи, директори шкіл, керівники студій, гуртків.

Привітати ювілярів прийшли представники адміністрації університету, керівники структурних підрозділів, колеги, співробітники,  викладачі і студенти, випускники, художники і небайдужі до мистецтва жителі міста.

Зі словами привітань до присутніх звернувся проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир МИКОЛАЙКО. Він передав вітання від ректора Олександра БЕЗЛЮДНОГО і вручив підписані ним почесні грамоти та подяки за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у становлення і розвиток мистецької освіти і науки, навчання і виховання студентської молоді та з нагоди 20-річчя усім членам кафедри образотворчого мистецтва.

З вітальними промовами виступили голова профкому університету кандидат педагогічних наук Валентин ХИТРУК і головний бухгалтер Олена АРЕП’ЄВА. Вони побажали ювілярам нових творчих звершень і талановитих студентів.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва, заслужений працівник освіти України, Дмитро БАЛДИНЮК пригадав історію заснування мистецьких спеціальностей в університеті, побажав подальшого творчого і професійного зростання, нових виставок і втілення цікавих проєктів.

Завідувач кафедри Ольга МУЗИКА подякувала колегам за самовіддану працю на мистецько-педагогічній ниві і пригадала усіх викладачів, які у різні часи працювали на кафедрі образотворчого мистецтва.

Багато років плідної співпраці пов’язують кафедру-ювілярку з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. З теплими словами привітань до усіх присутніх звернулася заступник директора з науково-експериментальної роботи цього Інституту, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, професор кафедри образотворчого мистецтва, Галина СОТСЬКА. Вона передала щирі побажання від директора Інституту, доктора педагогічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України Лариси ЛУК’ЯНОВОЇ та вручила почесні грамоти з нагоди ювілею колективу кафедри і професору Миколі ПІЧКУРУ, який очолює Регіональний науково-творчий центр художньої освіти і майстерності. Також високими нагородами, нагрудними знаками «Ушинський К.Д.», були відзначені декан факультету мистецтв доцент Інна ТЕРЕШКО і завідувач кафедри образотворчого мистецтва доцент Ольга МУЗИКА.

Привітання ювіляри приймали також від першого заступника голови Уманської райдержадміністрації Антона РИЖЕНКА, декана історичного факультету, доктора історичних наук, професора Зінаїди СВЯЩЕНКО,  директора державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Владислава ДАВИДЮКА, голови об’єднання творчої інтелігенції міста «Арт-Умань» Сергія ШАНДРИ.

Щирі слова привітань колективу кафедри образотворчого мистецтва висловила декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Інна ТЕРЕШКО, подякувавши за творчий підхід у підготовці майбутніх педагогів-художників. Вона відзначила високий професіоналізм викладачів та творчу вмотивованість студентів, побажала не зупинятися на досягнутому і ставити нові цілі.

Дякуємо талановитим студентам факультету мистецтв, які своїми  музичними вітаннями створили справжню святкову атмосферу: пісня «Над Україною» прозвучала у виконанні Яни ДЕНИСОВОЇ, пісня «Я бажаю вам усім» – у виконанні Катерини КОВАЛЬ, а Богдан ЧЕБОТАРЬОВ виконав соло на гітарі, «Характерний танець» Лео Брауера.  

Напередодні Дня художника уже стало традицією для кафедри до лав майбутніх майстрів олівця і пензля приймати першокурсників! Тож і цього разу їм одягнули символічні берети студенти 2 курсу.

На завершення свята завідувач кафедри і декан факультету вручили подяки студентам, які допомагали у підготовці експозиції виставки,

Висловлюємо щиру вдячність усім за теплі привітання і побажання! Запрошуємо оглянути творчий звіт кафедри образотворчого мистецтва з нагоди ювілею, у вестибюлі нового корпусу (вул. Садова, 28), отримати заряд позитиву і натхнення! Виставка триватиме до кінця жовтня! Добробуту і злагоди вам, миру і добра!

Прокоментуй!  • 11 Жовтня, 2021

Залишити коментарі:

 

Контактні дані адміністратора сайту:

Телефони: (093)-188-35-45; (096)-171-61-75.
Email: kutsenko.udpu@gmail.com
Сторінка у facebook

НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
E-mail:art_dekanat@meta.ua

Роздрукувати публікацію