ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ АКТИВНА ПІДГОТОВКА ХОРЕОГРАФІЧНОГО ПРОЄКТУ “ОБРАЗИ СОФІЇВКИ”

АКТИВНА ПІДГОТОВКА ХОРЕОГРАФІЧНОГО ПРОЄКТУ “ОБРАЗИ СОФІЇВКИ”

Розпочалась підготовка до захисту випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) освітнього ступеня магістр факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини.

Уже стало традицією для випускників кафедри хореографії та художньої культури захист кваліфікаційних робіт проводити у вигляді творчого проєкту. Цьогоріч кваліфікаційний проєкт буде відтворено в одному з найвизначніших пам’яток ландшафтного мистецтва в Європі – Уманському Національному дендрологічному парку під назвою «Образи Софіївки».  Автор ідеї – кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Людмила Андрощук.

У мистецькому проєкті задіяно безліч локацій, в яких переплелись казка та реальність, легенди, міфи та щось вічне, невловиме, загадкове.  Взявши за основу міфи Древньої Греції та історію кохання Софії та графа Станіслава Потоцького за часів заснування парку та долучивши своє власне художнє бачення, студенти влаштують прогулянку античним світом та створять нові історії засобами танцювальної пластики.

Студенти-магістранти засобами хореографічної лексики,  атрибутів та гриму створять фантастичні образи, відкриють для глядачів той незримий  фантастичний світ, в який можна потрапити відкривши своє серце.

Кафедра хореографії та художньої культури висловлює щиру вдячність директору Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, члену-кореспонденту Національної академії наук України, доктору біологічних наук, заслуженому працівнику культури України Косенку Івану Семеновичу за співпрацю.