20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ХОРЕОГРАФІЧНА ВИСТАВА «ДУША КАРТИНИ»

ХОРЕОГРАФІЧНА ВИСТАВА «ДУША КАРТИНИ»

Душею наділена кожна картина,
Прикріплена ржавим цвяхом до стіни…
Так само у рамки закрита людина,
людина також має дві сторони.
Художньою рамкою у позолоті
Обрамлені душі й людські почуття.
За тим, що побачать на виставці очі,
Ховається ціле трагічне життя…
Анна Горбань,
студентка 4 курсу спеціальності «Хореографія»

 

Уже традиційно випускники спеціальності «Хореографія» УДПУ імені Павла Тичини захищають кваліфікаційні роботи у формі творчого проекту. Цього року таким проектом стала хореографічна вистава «Душа картини».

Іспит оцінювала державна екзаменаційна комісія у складі: голова комісії – кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Андрощук Людмила Михайлівна; заступник голови державної екзаменаційної комісії – кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету мистецтв Терешко Інна Григорівна; екзаменатори – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хореографії та художньої культури Куценко Сергій Володимирович та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хореографії та художньої культури Бикова Ольга Вікторівна; секретар – викладач кафедри хореографії та художньої культури Грошовик Ірина Сергіївна.

Творчий проект проходив у формі своєрідної екскурсії картинною галереєю, де кожна картина оживала у танці на очах у глядачів.

Першою відкривала експозицію найзнаменитіша і найскандальніша картина в світі – «Чорний квадрат» Казиміра Малєвича. Уже 100 років минуло з моменту її написання, а суперечки і бурхливі дискусії не припиняються. Побачити за чорним біле, за брехнею правду, за метушнею спокій, за смертю життя неймовірно складно, але тому, кому вдасться це зробити, відкриється велика філософська формула.

Картина «Закохані» бельгійського художника Рене Магрітта. Цей сюжет як відображення людської нездатності повністю розкрити справжню природу своїх взаємин навіть з найближчими людьми …

Наступна картина викликає не менш сильні емоції. Мова йде про картину норвезького художника Едварда Мунка «Крик». В кожного різне бачення чому він кричить, та головне це біль та страх – емоції, які викликає ця картина, атмосфера, яку вона передає.

Володимир Волегов – один із кращих портретистів сучасності. Так ніжно і правдиво дітей та жінок мало хто малював. Кожна з них ніби жива. На нашій виставці представлена його робота «Сестри».

«Три віки жінки» – картина австрійського художника Густава Клімта. Полотно символізує коловорот життя, що є одним із центральних мотивів творчості майстра. Протиставлення молодості й старості художник висловив стилістичними контрастами і відмінностями в сприйнятті дійсності.

Картина італійського художника Сандро Боттічеллі «Народження Венери» – одна із найпрекрасніших шедеврів світового мистецтва. Таємнича і символічна, вона стала першою спробою поєднати стародавні міфи та біблійні перекази.

Наступною у галереї є картина «Жінка зі схрещеними руками» великого іспанського художника Пабло Пікассо. Цей твір є одним із найдорожчих полотен у світі. Створене у «блакитний період» майстра полотно входить у той список картин, які залишають після себе велику кількість різних питань і загадок.

Картина німецького художника Ханса Зацка «Лісові німфи» сповнена легкості, та мрійливості, ніби запрошує нас у казковий світ.

Картина російського художника Василя Пукірєва «Нерівний шлюб». На жаль, не завжди шлюби укладались по коханню: інколи, юні красуні мусили виходити заміж за нелюбих серцю чоловіків і часто із досить великою різницею у віці.

Картина «В дорозі» сучасного африканського художника Пауло Акікі. У своїх роботах автор прагне представити свої художні ідеї про реальність сучасної і традиційної Африки. Він зображує витягнуті, молоді жіночі фігури, підкреслюючи їхню вражаючу самовпевненість та гідність.

У колекції присутня картина «Дві Фріди» мексиканської художниці з неймовірно складною долею Фріди Кало.  Історія її життя – це історія безперервної боротьби, любові і ненависті, дружби і зради, творчих злетів і падінь. У її творчості переважають автопортрети сповнені трагізму, де вона зображає весь свій біль.

Картина «Шторм» Івана Айвазовського завжди викликає захоплення. Художник найбільше в світі цінував і любив море і у своїй творчості ніби оспівував його.

Цикл картин «Танго» аргентинського художника Фабіана Переза. У кожному застиглому русі причаїлося життя, повне драйву, музики та шаленого ритму в танці.

Світ мистецтва дуже тонкий, емоційний, експресивний. Картина в силах передавати не тільки художній задум творця, але і його душевний стан та внутрішній світ. Одна з найяскравіших ілюстрацій цього твердження ‒ картина американського художника Білла Стоунхема «Руки опираються йому».

Творчість Леонардо да Вінчі сповнена таємничості та містики. Однією із найбільш загадкових та скандальних картин є «Мона Ліза» або «Джоконда». Жінка на полотні то ніжно посміхається, випромінюючи спокійну чаруючу посмішку з блиском в очах, то гордовито пронизує поглядом і змушує тремтіти від хвилювання.

Картина «Лебеді, що відображаються в слонах» іспанського художника Сальвадора Далі ніби дзеркальна поверхня, що дає нам доступ у світ навпаки. Протилежності, які не можуть існувати одне без одного, доповнюють один одного. Як добро і зло, як краса і неподобство, вони мають сенс тільки в парі.

У картині «В гостях у Солохи», сучасного українського художника  Дмитра Буянова закладений містично-фантастичний зміст. Звичайно ж, адже сюжет картини створений за мотивом твору Миколи Васильовича Гоголя «Ніч перед Різдвом».

Картини сучасних українських художників «Молитва» Петра Крохмалюка та «Дівчина Весна» Надії Старовойтової ожили у піснях викладача кафедри хореографії та художньої культури, ведучої вистави Людмили Гекалюк та студентки 4 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» Валентини Шевчук.

Постановники – студенти 4 курсу освітнього ступеня «бакалавр» денної форми навчання: Каріна Пушкіна, Аліна Павленко, Валерія Куценко, Інна Свінтак, Ольга Ткаченко, Анна Горбань, Анастасія Семенчук, Віталіна Діордіца, Марина Андрусьєва, Вікторія Мельник, Ганна Зелена, Наталія Мандюк, Юлія Яремко, Олег Топчанюк, Олександр Кондратенко, Анастасія Тритяченко.

Виконавці хореографічних композицій – студенти 1 курсу спеціальності «Хореографія» Ігор Новіков, Артем Мовчан, студенка 2 курсу спеціальності «Хореографія» Лідія Дорофєєва, студенти 3 курсу спеціальності «Хореографія» Ілона Гончар, Олена Колос, Олександр Малий, магістранти Тетяна Курудімова, Анна Хоменко та концертмейстер кафедри хореографії та художньої культури Анатолій Карчов.

Керівники кваліфікаційних робіт – викладачі кафедри хореографії та художньої культури Людмила Андрощук, Сергій Куценко, Ольга Бикова, Ірина Грошовик, Анастасія Криворотенко, Людмила Гекалюк.

Вітаємо бакалаврів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та бажаємо подальших творчих звершень!

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Щиро вітаємо талановиту випускницю спеціальності «Образотворче мистецтво» Оксану Лавриченко з перемогою у Всеукраїнському пленері молодих художників «Вернісаж тернового поля 2021: В.Гнатюк очима сучасника», який проходив дистанційно 9-15 травня у Тернопільському