ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ХОРЕОГРАФІЧНІ КОЛЕКТИВИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ СТАЛИ ЛАУРЕАТАМИ І, ІІ ТА ІІІ ПРЕМІЇ МІЖНАРОДНОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ АСАМБЛЕЇ ІМЕНІ НАТАЛІЇ СКОРУЛЬСЬКОЇ

З 2 по 5 листопада 2018 року на сцені Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера та Академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги відбулася IV Міжнародна хореографічна асамблея імені Наталії Скорульської, присвячена 60-річчю створення балету «Лісова Пісня» М. Скорульського у постановці Вахтанга Вронського та Наталії Скорульської.

На запрошення засновника та директора Асамблеї, Голови ГО «Центр хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської» Інни Бурдейни участь в Асамблеї взяли хореографічні колективи факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» (керівник – Людмила Андрощук) та народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина» (керівник – Сергій Куценко).

Учасниками конкурсної програми стали танцівники з Польщі, Грузії та 13 областей України. За першість боролися учасники різних категорій – від аматорських хореографічних колективів, до артистів Національної опери України імені Тараса Шевченка.

Виступи конкурсантів оцінювали високопрофесійне журі у складі: Прими-балерини Національної Опери України імені Тараса Шевченка, Народної артистки України – Катерини Кухар (голова журі); завідуючої науково-дослідним відділом по вивченню та пропаганді життя та творчості М.В. Лисенка, викладача Київського інституту музики ім. Р. Глієра – Роксани Скорульської (Почесний член журі); Заслуженої артистки України, артистки Київського академічного Театру «Колесо», Володарки премії за найкращу жіночу роль та Пекторалі за найкращу виставу – Наталії Надірадзе (Почесний член журі); Прем’єра Національної опери України імені Тараса Шевченка, Заслуженого артиста України – Олександра Стоянова (член журі); Заслуженого балетмейстера Грузії, Голови Спілки з розвитку культури і туризму Грузії, керівника ансамблю танцю «Колха» – Кахи Читаіа; доцента кафедри хореографії РДГУ, провідного педагога з модерн-танцю – Роксани Горбачук (член журі); Народного артиста України, академіка, професора, декана факультету хореографічних дисциплін Харківської державної академії культури – Бориса Колногузенка (член журі); аспіранта Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів – Андрія Скоцького (член журі).

За рішенням поважного журі ансамбль сучасного танцю «Візаві» (керівник – Людмила Андрощук) став Лауреатом ІІ ступеня у номінації «Сучасний танець. Ансамблі – старша вікова категорія» та Лауреатом ІІІ ступеня у номінації «Сучасний танець. Соло – старша вікова категорія».

Ансамбль народного танцю «Яворина» (керівник – Сергій Куценко) став Лауреатом І ступеня у номінації «Народний танець. Ансамбль – старша/доросла вікова категорія».

Вітаємо учасників хореографічних колективів та їхніх керівників із перемогами! Бажаємо подальших успіхів та творчих звершень!

Вперше в рамках асамблеї, на підтримку онкохворих дітей Житомирщини, відбулася благодійна акція, сучасна балетна вистава «Діти Ночі» – постановка соліста Берлінської Опери – О. Абдукарімова, у виконанні Прими-балерини, Народної артистки України – Катерини Кухар, Заслуженого артиста України – Олександра Стоянова та артистів балету Національної Опери України імені Тараса Шевченка. Студенти та викладачі факультету мистецтв кафедри хореографії та художньої культури активно долучилися до акції, а також, мали змогу насолодитися неперевершеною майстерністю виконавців вистави.

В рамках Асамблеї учасники хореографічних колективів мали нагоду відвідати визначні місця Житомира. Окрім екскурсійної подорожі містом (Міст закоханих, більше відомий як підвісний пішохідний міст, Майдан Корольова, Соборна площа та площа Мистецькі ворота), студенти і викладачі відвідали «Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова». В експозиції представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, фотографії тощо. Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні. В центрі експозиції, в басейні з водою, що символізує життя, розміщена Біблія – символ мудрості.

Також екскурсійна група побувала в меморіальному будинку-музеї академіка Сергія Павловича Корольова. Меморіальна частина музею знаходиться в маленькому будинку, в якому на початку XX ст. жила сім’я Корольових. Експозиція включає багато матеріалів, документів, особистих речей, які передали в дарунок музею його мати, дочка, дружина, друзі та колеги.

Житомир залишив у пам’яті студентів та викладачів тільки приємні спогади та враження!

Учасники та керівники хореографічних колективів висловлюють глибоку вдячність голові профкому УДПУ імені Павла Тичини – Хитруку Валентину Івановичу, декану факультету мистецтв – Терешко Інні Григорівні за підтримку, розуміння та допомогу в організації поїздки.