ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ХОРЕОГРАФІЧНІ КОЛЕКТИВИ «ЯВОРИНА» ТА «ВІЗАВІ» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У V МІЖНАРОДНІЙ ХОРЕОГРАФІЧНІЙ АСАМБЛЕЇ ІМЕНІ НАТАЛІЇ СКОРУЛЬСЬКОЇ

З 8 по 10 листопада 2019 року на сцені Житомирського Академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги відбулася V Міжнародна хореографічна асамблея імені Наталії Скорульської. Участь в Асамблеї взяли хореографічні колективи факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» та народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина».

Учасниками конкурсної програми стали понад 800 танцівників з Македонії, Республіки Білорусь, Польщі, Грузії та України.

Виступи конкурсантів оцінювали високопрофесійне журі у складі: Прими-балерини Національної Опери України імені Тараса Шевченка, народної артистки України – Катерини Кухар (голова журі); Прем’єра Національної опери України імені Тараса Шевченка, заслуженого артиста України – Олександра Стоянова (член журі); завідуючої науково-дослідним відділом по вивченню та пропаганді життя та творчості М.В. Лисенка, викладача Київського інституту музики ім. Р. Глієра – Роксани Скорульської (Почесний член журі); заслуженого балетмейстера Грузії, Голови Спілки з розвитку культури і туризму Грузії, керівника ансамблю танцю «Колха» – Кахи Читаіа; доцента кафедри хореографії РДГУ, провідного педагога з модерн-танцю – Роксани Горбачук (член журі); члена спілки хореографів України, провідного викладача класичного та народно-сценічного танцю, діючого соліста народного театру танцю «Пані Броварчанка» – Давіда Подвисоцького; солістки балету Львівського театру опери та балету імені С. Крушельницької – Алли Некрасової; заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри ОТС ім. І. Безгіна КНУТКіТ імені Карпенка-Карого – Олени Шаповал; аспіранта Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів – Андрія Скоцького (член журі).

За рішенням поважного журі ансамбль сучасного танцю «Візаві» (керівник – Людмила Андрощук) став Лауреатом ІІ ступеня у номінації «Експериментальний танець. Ансамблі – старша вікова категорія». У номінації «Експериментальний танець. Соло – старша вікова категорія»: Лауреат ІІ ступеня (постановник та виконавець Олександр Малий) та Лауреат ІІІ ступеня (постановник та виконавець Олена Колос).

Ансамбль народного танцю «Яворина» (керівник – Сергій Куценко) став Лауреатом І ступеня у номінації «Народний танець. Ансамбль – старша/доросла вікова категорія» та Лауреатом І ступеня у номінації «Народний танець. Мала форма – старша/доросла вікова категорія».

Окрім участі в конкурсній програмі учасники хореографічних колективів взяли участь у тематичному перфомансі, який став родзинкою відкриття гала-концерту Асамблеї та майстер-класах із сучасного танцю від членів суддівської колегії.

Вітаємо учасників хореографічних колективів та їхніх керівників із перемогами! Бажаємо подальших успіхів та творчих звершень!

Учасники та керівники хореографічних колективів висловлюють глибоку вдячність ректору УДПУ імені Павла Тичини, професору Безлюдному Олександру Івановичу, голові профкому – Хитруку Валентину Івановичу, декану факультету мистецтв – Терешко Інні Григорівні за підтримку, розуміння та допомогу в організації поїздки; засновнику та директору Асамблеї, Голові ГО «Центр хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської» Бурдейні Інні Петрівні.