ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ КАРАНТИН – ЦЕ ЗОВСІМ НЕ КАНІКУЛИ: ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ-ХУДОЖНИКІВ УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

Ситуація, яку переживає сьогодні практично весь світ у зв’язку з пандемією коронавірусу, змусила майбутніх педагогів-художників навчатися премудростям художньо-педагогічної освіти вдома, використовуючи наявні технічні засоби. Викладачі кафедри образотворчого мистецтва докладають максимум зусиль, щоб їм допомогти!

Для творчих спеціальностей це реально дуже складно, адже більшість занять – лабораторні, відбуваються у спеціально обладнаних аудиторіях-майстернях, де викладач постійно поряд, показує, пояснює, буквально – веде за руку! Робота з натури – основа основ для художників! Постановки натюрмортів, гіпсові фігури, жива натура – вдома цього нічого немає. Але, не зважаючи на всі труднощі, навчання не припиняється!

До освітнього середовища Мoodle завантажено всі матеріали із дисциплін, які закріплені за кафедрою: лекції, семінарські та лабораторні заняття, а також презентації, зразки малюнків, відео-уроки та тестування. Зворотній зв’язок забезпечується виконанням студентами тих завдань, які зазначені в змісті робочих програм дисциплін: це фото практичних робіт з рисунку, живопису, композиції, декоративно-прикладного мистецтва, художньо-прикладної графіки, кольорознавства, графічного дизайну та інших фахових дисциплін; проходження тестів після ознайомлення із матеріалом лекції, виконання презентацій, написання ессе… Все це студенти завантажують у прикріплених файлах, спілкуючись із викладачами по телефону, в мессенджері, у фейсбуці та інстаграмі, у вайбері, де кожна група спеціальності «Образотворче мистецтво» має свою групу. Так, неформально, а головне мобільно та своєчасно, студенти можуть отримати консультацію з того чи іншого завдання, показати свої напрацювання, які удосконалюють чи переробляють за потреби після отриманих порад.

Так, творчий процес – це процес безперервних змін, які відбуваються під час роботи. Звичайно, можна опанувати образотворчу грамоту за відео-уроками, на відстані, але коли поруч досвідчений педагог, який вкаже на помилки і допоможе їх виправити,  це набагато дієвіше!

Дорогі викладачі і студенти! Для усіх нас ця ситуація – випробування на міцність, стресостійкість, людяність і толерантність! Головне – бережіть себе і своїх рідних, дбайте про здоров’я, знаходьте позитивні моменти у спілкуванні, не виходьте без нагальної потреби з дому! Зараз, як ніколи, потрібно підтримувати один одного, адже всі стомилися від невизначеності й потоку сумних новин…

Карантин закінчиться, і ми знову зустрічатимемо вас на рідній кафедрі! І обов’язково виїдемо на пленер!!! Наші талановиті, креативні і мудрі студенти! Ми віримо, що все буде добре!!!