ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ КРУГЛИЙ СТІЛ: “МУЗИКА ЯК РЕТРАНСЛЯТОР ФІЛОСОФІЇ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”

КРУГЛИЙ СТІЛ: “МУЗИКА ЯК РЕТРАНСЛЯТОР ФІЛОСОФІЇ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”

03 грудня 2022 року відбулося дистанційне засідання круглого столу з нагоди відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди!

Студенти 12з та 22з академічних груп заочної форми навчання та 22, 62-м та 65-м груп денної форми навчання факультету мистецтв зустрілися з куратором та керівником заочного хору, старшим викладачем кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва – Оксаною Валеріївною Сухецькою, на платформі Google Meet.

Учасники зібрання вшанували великого українця – Григорія Сковороду – філософа, просвітителя-гуманіста, педагога, письменника, музиканта, який на багато років випередив свій час і його прониклива мудрість не втрачає свого значення і сьогодні! Наша педагогічна місія і місія наших здобувачів цілком спирається на постулати філософії Григорія Сковороди: формування громадянина, формування патріота, формування професіонала; усвідомлення унікальності, неповторності кожного; жити за вищими зразками духовності й моральності та зі щирим покликанням прищеплювати їх своїм учням та студентам!

“Всякому місту – звичай і права,
Всяка тримає свій ум голова.
Серцю свої тут – любов і тепло.
Всякеє горло тут смак віднайшло.
Лише одне непокоїть мій ум.

Панські Петро для чинів тре кутки,
Федір-купець обдурити прудкий,
Той зводить дім свій на модний манір,
Інший гендлює, візьми перевір.

Той безперервно стягає поля,
Той іноземних завозить телят,
Ті на ловецтво готують собак,
В сих дім, як вулик, гуде від гуляк.
Лише одне непокоїть мій ум.

Ладить юриста на смак свій права,
З диспуту учню тріщить голова,
Тих непокоїть Венерин амур,
Всякому голову крутить свій дур.
В мене ж турботи тільки одні:
Як з ясним розумом вмерти мені.

Знаю, що смерть – як коса замашна,
Навіть царя не обійде вона!
Байдуже смерті мужик ти чи цар, –
Все пожере, як солому пожар.
Хто ж бо зневажить страшну її сталь?
Той, в кого совість, як чистий кришталь.”

Духовні цінності, як бачимо із наведеного тексту, утворюються на ґрунті чистої як кришталь совісті. У першій своїй пісні поет пише:

“Не боїться совість чиста,
Навіть Перуна вогниста.
Її сонце не опалить,
Вона життя райське хвалить…”

Пам’ятаємо та шануємо спадщину видатного українця, Вільної Людини – Григорія Сковороди!

КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ ТА СТУДЕНТСЬКИХ ТВОРЧИХ РОБІТ «ШЕВЧЕНКО В МОЄМУ СЕРЦІ»КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ ТА СТУДЕНТСЬКИХ ТВОРЧИХ РОБІТ «ШЕВЧЕНКО В МОЄМУ СЕРЦІ»

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ СЕРЕД МОЛОДІВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ СЕРЕД МОЛОДІ

Національним агентством України з питань державної служби та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу оголошено старт Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді 2021. Якщо ви активні й амбітні,

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні стратегії розвитку хореографічної освіти», яка відбудеться 23 квітня 2021 року на базі кафедри хореографії та художньої культури Уманського