ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР-КЛАС ДОКТОРА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ПРОФЕСОРА, НАРОДНОГО АРТИСТА УКРАЇНИ ІВАНА ДМИТРОВИЧА ЄРГІЄВА

У рамках ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з Міжнародною участю «Сучасне мистецтво: науково-методичний та практичний аспекти» відбувся майстер-клас доктора мистецтвознавства, професора, народного артиста України, завідувача кафедри народних інструментів Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової Івана Дмитровича Єргієва з магістранткою кафедри інструментального виконавства факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини Людмилою Семко (клас доцента Тетяни Анатоліївни Радзівіл).

Іван Дмитрович Єргієв – універсальна постать українського музичного мистецтва: як виконавець – фундатор мистецтва українського модерн-баяна, інтерпретатор-пропагандист авангардної музики, лауреат престижних міжнародних конкурсів (Бельгія, Німеччина, Франція), ініціатор створення відомого в Україні камерного ансамблю «Каданс» – лауреата престижних міжнародних конкурсів (Німеччина, Італія, Угорщина), учасник численних міжнародних фестивалів сучасної та нової музики. Веде масштабну концертну діяльність. Здійснив біля 100 світових прем’єр камерної, оркестрової, театральної, оперної і кіномузики українських і зарубіжних композиторів (в тому числі написаних і присвячених І.Д. Єргієву), а також і власних творів. Впродовж 40 років виконавської діяльності дав понад 1000 концертів в багатьох країнах світу (Азія, Європа, Канада), має фондові записи на Держтелерадіо України, компакт-диски. Педагог, методист, міжнародний експерт музики (США), автор численних наукових статей, монографій («Український модерн-баян – феномен світового мистецтва» (2009), «Артистизм музиканта–інструменталіста» (2015)). Засновник, співорганізатор і художній керівник низки фестивалів і конкурсів виконавців на народних інструментах, голова і член журі багатьох національних і міжнародних конкурсів.

Професор в Умані вперше тож майстер-клас зібрав багато бажаючих. Майстер-клас був присвячений роботі над Прелюдією та Фугою № 6 d-moll з ІІ тому ДТК Й. С. Баха. Слухачі із захопленням спостерігали за творчим процесом над ключовими моментами у виконавстві клавірних творів. Іван Дмитрович звернув увагу Людмили на: відпрацювання прийому гри стакато на акордеоні; розуміння риторичних фігур, які Й. Бах використовує в своїх творах; інтонування інтервалів, що виконуються у різних напрямах (вгору, вниз) та ін.

Непомітно промайнув час, адже І. Д. Єргієв своєю професійною, енергійною роботою миттєво завоював увагу великої аудиторії. По завершенню зустрічі Іван Дмитрович зробив усім присутнім подарунок – виконав свій твір «Сповідь», який глибиною та проникливістю суголосний нашому часу та подіям у суспільстві.

Дякуємо маестро за цікавий майстер-клас, бажаємо натхнення на нові твори та сил на їх втілення! Надіємось на подальшу співпрацю!