ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР-КЛАС «ПИСАНКАРСТВО – РІЗНОВИД ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА» ВІД ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Великдень, найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Українці, готуються до цього світлого та весняного свята разом із своїми родинами. Напередодні Паски наші люди готують традиційні страви, прибирають оселі та прощають своїм кривдникам.

Традиційно, щороку, викладачі кафедри образотворчого мистецтва влаштовують майстер-клас «Писанкарство – різновид декоративно-прикладного мистецтва». Це гарна можливість не лише навчитися писати писанку, але ще й поспілкувалися із своїми колегами та викладачами поза парами.

З давніх часів наші предки вірили, що писанки мають магічну захисну силу: приносять добро, щастя, достаток, захищають людину від усього злого. Яйце вважають джерелом життя, символом сонця, першопочатком. Кажуть, що писанка одержана на Великдень має чудодійну силу оберегу.

Цього року, незалежно від карантину, ми провели майстер-клас дистанційно. Незважаючи на те, що ми спілкувалися на відстані результати перевершили сподівання.

Зібралися невеликою компанією: студенти VІ курсу Корніцька Юлія, Медведська Ірина, Воєвода Валентина, Закернична Дар’я, Миронова Анна, та викладачі кафедри Семенова Олена Віталіївна та Голубенко Ярослава Олексіївна.

Кожен із нас писав писанку вдома, в колі своїх рідних, але результатами ми поділилися в своїх групах у Вайбері. Наші писанки відрізняються манерою виконання та креативністю. Сподіваємось, що символи, які використані на писанках та пасках принесуть мир і достаток у кожну родину, і нашій Україні також. Після карантину ми обов’язково зберемося і поспілкуємося на кафедрі, як і робимо це кожного року під час приготування до Великодня.