ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ » МАЙСТЕР-КЛАС У РАМКАХ ПРОЄКТУ «ДИВО НА СТІНІ»

МАЙСТЕР-КЛАС У РАМКАХ ПРОЄКТУ «ДИВО НА СТІНІ»

Багата та невичерпна духовна спадщина нашого краю. Територіально Уманщина знаходиться не тільки на перехресті багатьох доріг, але й на перехресті епох та різних культур. Тому не дивно, що саме в нашому регіоні так багато представлено різних ремесл. Скільки народних умільців надихаються красою нашого краю! Серед них – самобутні місцеві художники  Ірина та Софія Гоменюк, вихідці із села Вітківка (Родниківка).

Сестри працювали в напрямку наївного мистецтва. Їхні роботи – відображення їхнього духовного світу, переживань, радості, турбот. Не маючи художньої освіти, вони передавали навколишній світ у своїх символах та образах, які до глибини душі захоплюють сучасників. Саме тому культурно-мистецький проєкт «Диво на стіні» Українського культурного фонду і державного агенства розвитку туризму за участі Уманського краєзнавчого музею є актуальним та своєчасним задля збереження і примноження уманських культурних традицій.

У рамках проєкту «Диво на стіні» 4 вересня 2021 року доцент кафедри образотворчого мистецтва Олена Семенова провела майстер-клас із хатнього розпису за мотивами робіт сестер Гоменюк в Уманському краєзнавчому музеї. Вона ознайомила слухачів із історією становлення та розвитку уманського настінного розпису, розповіла про творчість сестер Гоменюк. Крок за кроком учасники майстер-класу опановували особливості виконання розпису.

Привітна та затишна атмосфера майстер-класу дала позитивні результати. Незважаючи на те, що його учасники не мали художньої підготовки, всі змогли створити надзвичайно гарні роботи!

Дякуємо організаторам, працівникам Уманського краєзнавчого музею, доценту Олені Семеновій, а також усім, хто знайшов час для творчого спілкування! Запрошуємо до співпраці! До зустрічі на наступних майстер-класах проєкту «Диво на стіні»!

Прокоментуй!  • 12 Вересня, 2021