ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ «МІКІНДІВСЬКІ ПЛЕНЕРИ» В ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

«МІКІНДІВСЬКІ ПЛЕНЕРИ» В ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

Нещодавно студенти першого та другого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) на чолі з кураторами – викладачами Горчинською Тетяною Сергіївною та Білоус Алісою Олександрівною відвідали виставку «Мікіндівські пленери», яка демонструється в Уманському художньому музеї.

Виставка присвячена 30-й річниці пам’яті Корнія Мікіндо – уманського художника-педагога, театрального декоратора, засновника першої студії образотворчого мистецтва при Уманському міському Будинку культури, організатора перших міжміських пленерів професійних та самодіяльних художників України в м. Умань.

З 2017 року в Уманському краєзнавчому музеї започатковано проведення мистецьких пленерів уманських художників. Звітні виставки проводяться на базі Художнього музею – відділу Уманського краєзнавчого музею. Цьогорічній пленер проходив навесні,  під час карантину, тому й назвали його художники «Пленер на карантині».

До нинішньої виставки пленерного живопису та графіки долучилися 20 художників нашого міста, серед яких − учні Корнія Генріховича Мікіндо, самодіяльні та професійні художники Умані, а також випускники і викладачі кафедри образотворчого мистецтва УДПУ імені Павла Тичини.

Виставка налічує 75 картин, на яких зображено пейзажі міста, його архітектура, сакральна спадщина, та яскраві натюрморти.

Цікаву екскурсію для студентів провела науковий співробітник музею Валентина Петрівна Коробань, яка розповіла про учасників пленеру та їхню творчість.

Перегляд виставки справив велике враження на майбутніх педагогів-художників, надихнувши їх на творчі пошуки та експерименти.

Запрошуємо усіх поціновувачів прекрасного переглянути експозицію, яка демонструється в художньому музеї за адресою вул. Андрія Кизила, 2!