ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЕСТЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН»

19-20 квітня 2018 р. на базі факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін».

Співорганізатори конференції: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (відділ теорії і практики педагогічної освіти імені академіка І .А. Зязюна), Інститут обдарованої дитини НАПН України (відділ діагностики обдарованості), об’єднання професійних художників (Ізраїль), Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка (кафедра мистецької педагогіки та хореографії), Комунальний вищий навчальний заклад «Тульчинське училище культури», Шевченківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради.

Більше 220 науковців із 7 країн світу (Азербайджан, Ізраїль, Китайська народна республіка, Молдова, Польща, США, Україна) зацікавилися розвитком педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін.

У рамках конференції відбулися цікаві науково-творчі заходи: виконання концертної програми творчими колективами Комунального вищого навчального закладу «Тульчинське училище культури»; майстер-класи; ювілейний концерт чоловічого вокального тріо «Гонта», присвячений 20-річчю творчої діяльності (19 квітня); презентація наукових праць професорсько-викладацького складу факультету мистецтв; пленарне та секційні засідання; виставка робіт та концерт творчих колективів Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради (20 квітня).

На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулася декан факультету мистецтв кандидат педагогічних наук, доцент Терешко Інна Григорівна Були повідомлені ґрунтовні та цікаві доповіді. Доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, почесний доктор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Філіпчук Георгій Георгійович звернув увагу присутніх на культуровідповідність як ціннісний вибір сучасної освіти; кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу теорії і практики педагогічної освіти імені академіка І .А. Зязюна Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Соломаха Світлана Олександрівна висвітлила смислоутворювальну функцію мистецько-педагогічних технологій; директор Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, лауреат премії ім. Народного вчителя О. А. Захаренка, кавалер «Ордена княгині Ольги» III ступеня Терещенко Ліна Денисівна повідомила про всебічний розвиток особистості та її творче зростання з досвіду роботи Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату; кандидат педагогічних наук, доцент Терешко Інна Григорівна висвітлила досягнення очолюваного нею факультету на Міжнародному рівні у галузі освіти, культури і науки.

Учасники конференції відвідали екскурсійні маршрути визначних місць м. Умані (Національний дендрологічний парк «Софіївка», Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань»).

За результатами досліджень науковцями актуальних питань педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін будуть опубліковані матеріали конференції у фахових збірниках УДПУ імені Павла Тичини.