ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЬ ВИХОВНА БЕСІДА ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПРО СУТНІСТЬ ЯВИЩА КОРУПЦІЇ

ВІДБУЛАСЬ ВИХОВНА БЕСІДА ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПРО СУТНІСТЬ ЯВИЩА КОРУПЦІЇ

Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, зачіпає всі країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні устої. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких – вимагання хабарів.

Щорічно з ініціативи Організації Об’єднаних Націй 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

У цей день, 9 грудня 2003 року, в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (прийнята Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року). Цей міжнародний договір передбачає заходи щодо попередження корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем. Конвенція набула чинності в грудні 2005 року. В даний час її учасниками є 180 держав.

В міжнародному договорі прописані заходи щодо запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею. Документ зобов’язує країни-учасниці договору проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Так, зі студентами спеціальності «Хореографія» було проведено виховну бесіду про сутність явища корупції, її негативних руйнівних наслідків для роботи демократичних інституцій, верховенства права, ефективного функціонування усіх органів влади на шляху до розбудови демократичного, справедливого та заможного українського суспільства.

Було проаналізовано різновиди корупції: хабарництво, незаконне привласнення товарів і послуг, призначених для суспільного споживання тощо.