ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ НА БАЗІ КАФЕДРИ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО: НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТИ»

25 жовтня на базі кафедри інструментального виконавства факультету мистецтв відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з Міжнародною участю «Сучасне мистецтво: науково-методичний та практичний аспекти».

Розпочала пленарне засідання заступник декана факультету мистецтв з наукової роботи, доцент кафедри інструментального виконавства В. Калабська.

Упродовж пленарного засідання були прослухані доповіді: кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства В. Гусака; аспірантки кафедри хореографії та художньої культури А. Криворотенко; викладача кафедри інструментального виконавства Л. Обманець; магістрантки кафедри образотворчого мистецтва О. Попсуй; заслуженого працівника культури України, доцента, завідувача кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва В. Семенчука; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства Т. Радзівіл; викладача кафедри інструментального виконавства І. Бойко.

На пленарному та секційних засіданнях науковці розкрили актуальні питання науково-методичного та практичного аспектів сучасного мистецтва, серед яких: специфіка виявлення виконавської волі майбутнього викладача-інструменталіста; фахова підготовка хореографів у закладах вищої освіти Європи; формування готовності студентів-піаністів до інструментально-виконавської діяльності; формування естетичного світогляду школярів як психолого-педагогічна проблема; фольклор у полі і кабінеті; основні принципи організації самостійної роботи інструменталістів в умовах вищої мистецько-педагогічної освіти; удосконалення професійної майстерності майбутніх викладачів-піаністів у галузі мистецької освіти та ін.

У рамках конференції відбувся концерт інструментальної музики, у програмі якого звучали твори українських композиторів В. Барвінського, І. Карабиця, Б. Лятошинського, Н. Нижанківського та учасників конференції: старшого наукового співробітника музею театрального, музичного та кіномистецтва України, члена Національної спілки композиторів України А. Кармазіна; наукового співробітника музею театрального, музичного та кіномистецтва України В. Мироненко-Міхейшина; викладача фортепіано Київського інституту музики імені Р. Глієра О. Касаткіної.

Конференція засвідчила високий науково-професійний рівень її учасників, сприяла поглибленню їх творчої та наукової співпраці, з’ясуванню проблем сучасного мистецтва та пошуку шляхів їх вирішення. Матеріали конференції готуються до друку.

Дякуємо всім учасникам за підтримку в організації конференції!