ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ НА КАФЕДРІ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ

15 травня на кафедрі інструментального виконавства відбувся V Всеукраїнський науково-практичний семінар з Міжнародною участю «Проблеми інструментального виконавства в умовах сучасної мистецької освіти». Під час пленарного засідання з вітальним словом до учасників семінару звернулася декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Григорівна Терешко, яка відзначила важливість проведення науково-практичного заходу.

На семінарі розглядалися важливі проблеми інструментального виконавства: особливості підготовки інструменталістів в системі спеціалізованої мистецької освіти, становлення та розвиток інструментальних шкіл, проблеми міждисциплінарної кореляції та змісту навчального забезпечення в контексті вітчизняної підготовки інструменталістів, стратегії музичної освіти в українському та європейському вимірах, перспективи підвищення ефективності музичної освіти дітей і молоді у загальноосвітніх і спеціалізованих навчальних закладах.

На пленарному засіданні серед доповідачів були: викладач-методист вищої категорії, заступник директора з навчальної роботи Уманського обласного музичного училища імені П. Д. Демуцького Інна Григорівна Каліновська, яка розкрила особливості інноваційних концепцій музичного виховання виконавців-скрипалів; викладач кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Обманець Людмила Олександрівна, яка окреслила шляхи стимулювання творчої самостійності майбутніх піаністів у навчальному середовищі вищого педагогічного закладу; Гусак Владислав Анатолійович, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, який висвітлив специфіку активізації спритності ігрових рухів інструменталістів-виконавців – студентів закладів вищої освіти; викладач кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Коваленко Анатолій Сергійович, який розкрив особливості вітчизняної інструментальної гітарної освіти у сучасному науковому дискурсі.

У рамках семінару відбувся звітний концерт студентів та викладачів кафедри інструментального виконавства.