20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

26 квітня – річниця катастрофи на Чорнобильській АЕС.

У цей день 35 років тому сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Чорнобильська трагедія віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

26 квітня 1986 року під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції, сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.

За офіційними даними:

– 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.

– 500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.

– 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.

– 90784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.

– понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

– 2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.

– 200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.

Вшановуючи пам’ять тих, хто віддав своє життя і здоров’я, рятуючи світ від наслідків цієї страшної катастрофи, студенти спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) створили  галерею плакатів до роковин Чорнобиля. Адже скільки б не пройшло років з того чорного дня, біль не вщухне, а ця трагедія ніколи не забудеться!

Свої роботи представили здобувачі вищої освіти різних курсів, від першого до четвертого: Гавриленко В’ячеслав, Кучеренко Анна і Лісова Леся, Умарова Вероніка, Бєлова Ірина, Кісліцина Вікторія, Суміна Олена, Олійник Максим, Харитонова Марія, Хмарук Катерина, Колісник Марина, Устенний Євген.

Дякуємо всім, хто долучився до цієї акції пам’яті! Бажаємо усім миру, сонця і добра! І щоб такі трагічні події ніколи більше не повторилися!!!

 

Залишити відповідь

Схожі новини

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ СОЦІОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕРЕД МОЛОДИХ УЧЕНИХВСЕУКРАЇНСЬКЕ СОЦІОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕРЕД МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Шановні молоді науковці! Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, команда проєкту “Реалізація потенціалу молодих учених в інтеграції науки, освіти, бізнесу” (Наказ МОН України від 09.12.2019 р. №

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!!!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!!!

14 вересня  свій ювілейний День народження святкує  Народний артист України,  професор кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Гнатюк Микола Васильович. Шановний  Микола Васильович!  Прийміть щирі та сердечні вітання з нагоди Вашого

ЗАПРОШЕННЯ НА СТАЖУВАННЯ В ПРАЗЬКОМУ ІНСТИТУТІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇЗАПРОШЕННЯ НА СТАЖУВАННЯ В ПРАЗЬКОМУ ІНСТИТУТІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Шановні науковці! Запрошуємо Вас пройти стажування в Празькому інституті підвищення кваліфікації (Чехія) за програмою підвищення кваліфікації «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики» 15-24 серпня 2016 р.,