В Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини відбувся фестиваль аматорського вокального мистецтва «Пісенний вернісаж – 2025», метою якого є відродження, збереження та розвиток пісенного надбання, виявлення талановитих виконавців. Модератори заходу – Центр культури та дозвілля «Гаудеамус» (начальник, Заслужений працівник культури України Наталія Алексеєва) та студентська рада університету (голова Ольга Мелехіна).
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув у цій страшній війні – військових, цивільних, дорослих, дітей, студентів та випускників університету.
Юнаки та дівчата достойно представляли свою виконавську майстерність. Вражало розмаїття українських сучасних та народних пісень. Радісні, сумні, жартівливі, патріотичні та пісні із репертуару зарубіжних виконавців були представлені конкурсантами.
Компетентними членами журі у складі голови Василя Семенчука, Заслуженого працівника культури України, Валентина Купчика, Заслуженого працівника культури України, Тетяни Мазур викладача кафедри музикознавства і вокально-хорового мистецтва та Валентина Хитрука, голови профкому університету було визначено та нагороджено конкурсантів:
Учасниця від факультету мистецтв Інна Шпак студентка 4 курсу, 41 групи, спеціальності: 024 Хореографія отримала Гран-прі на фестивалі «Пісенний вернісаж-2025». Адміністрація факультету мистецтв вітає талановиту виконавицю з перемогою та бажає подальших творчих здобутків!
Також члени журі визначили переможців у окремих номінаціях:
- «Краще професійне виконання пісні» – Інна Шпак (факультет мистецтв);
- Голос рідного краю» – Олександра Барбіцька (факультет соціальної та психологічної освіти);
- «Оригінальне виконання пісні» – Костянтин Успаленко (історичний факультет);
- «Оригінальність ансамблевого звучання» – тріо у складі Аліни Вороненко, Каріни Качуренко, Карини Баранюк (факультет початкової освіти);
- «Відкриття року» – Іванна Мельничук (факультет природничої освіти та природокористування);
- «Любов до народної пісні» – Ярослав Балик, Артем Прилуцький (актори студентського народного театру)
- «Голос солов’їний» – Анастасія Мигута (факультет початкової освіти);
- «Голос надії» – дует гітаристів у складі Аліни Бурлаченко та Юрія Поліщука (факультет фізики, математики та інформатики);
- «Співоча перлина» – Алла Данчук (факультет соціальної та психологічної освіти).
Всі учасники фестивалю нагороджені дипломами та сувенірною продукцією.
Музичний супровід та світлові ефекти забезпечував звукорежисер Олег Гончар.
Чудовим доповненням концертної програми стали хореографічні постановки народного ансамблю сучасного танцю «Візаві» – хореографічна композиція «Подих весни», постановка Анастасії Подгорінової, Ірини Тандитної та ансамблю народного танцю «Яворина» – «Молдавський народний танець», постановка Вікторії Маркіної.
На початку заходу представники студентського самоврядування та голова студради Університету Ольга Мелехіна оголосили збір на підтримку ЗСУ. В результаті благодійного концерту вдалося зібрати 2920 гривень. Кошти передано на закупівлю матеріалів для виготовлення маскувальних сіток для наших оборонців, завдяки яким ми маємо змогу жити, навчатися, працювати, займатися спортом та творчістю.
Студенти на фестивалі аматорського вокального мистецтва, вкотре довели, що пісня для українців, представників найбільш співочої нації у світі, є їх невмирущою душею.