20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПОТЕНЦІАЛИ ВІЗУАЛЬНОЇ АРТ-ТЕРАПІЇ – ЗРОСТАННЯ ТА ЗМІНИ У ТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ

ПОТЕНЦІАЛИ ВІЗУАЛЬНОЇ АРТ-ТЕРАПІЇ – ЗРОСТАННЯ ТА ЗМІНИ У ТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ

Відбулась чергова лекція з шести запланованих он-лайн зустрічей з провідними фахівцями з Польщі із циклу «Мистецтво в дії. Арт-терапія в практиці польських спеціалістів». Викладачі факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини взяли участь в обговоренні актуальної теми «Потенціали візуальної арт-терапії – зростання та зміни у творчому процесі»

Спікер вебінару – Барбара Каспршак.

Педагог, художник-візуаліст, арт-терапевт, терапевт нейролінгвістичного програмування.

Співзасновник Центру терапії та розвитку у Свіднику, який діє з 1996 року, та Фонду «Під Крилами» (з 2011). Активний учасник та співорганізатор багатьох конференцій у галузі арт-терапії. Автор кількох статей у галузі терапії за допомогою мистецтва. Має багаторічний досвід проведення розвиваючих та терапевтичних мистецьких майстер-класів для дітей, молоді, жінок, безробітних та студентів Університету третього віку. З 2003 року вона проводить навчальні семінари для студентів Університету Марії Кюрі-Склодовської та Люблінського Католицького Університету, викладачів, інструкторів та терапевтів. «У своїй професійній практиці я часто була свідком змін, що відбуваються в людях під час творчої діяльності, відкриваючи нові перспективи бачення себе, розумового зростання, формування почуття особистості та відкритості для інших, створення хороших стосунків та зв’язків у групі»

Анотація лекції.

На лекції представлені основні потенціали візуальної арт-терапії – терапії за допомогою художньої творчості. Художня діяльність – це не тільки розслаблення, спосіб використання вільного часу та активізації людини, шлях до художньої реалізації. Можливості арт-терапії сягають набагато глибше і торкаються важливих сфер життя. Заняття арт-терапією стають воротами, через які можна потрапити до внутрішнього світу людини. Вони допомагають виражати емоції, зміцнюють образ себе, ресурси та життєві сили. Вони розвивають самооцінку та почуття самоідентифікації. Вони підтримують побудову контакту з іншою людиною, що сприяє розвитку стосунків та зв’язків. Вони ініціюють процес ідентифікації з групою, зберігаючи власну індивідуальність та унікальність. Вони розвивають креативність, вплив якої переходить сфери естетики і відображається у повсякденному функціонуванні. Заняття арт-терапією створюють можливість для глибоких внутрішніх змін.

Роздуми про терапевтичну цінність художньої діяльності ґрунтуються на багаторічному практичному досвіді роботи з дітьми, підлітками та дорослими в Центрі терапії та розвитку у Свіднику. Фотографії з занять допоможуть краще відчути і зрозуміти послання лекції.

Лекція відбувалася польською мовою та супроводжувалася українським перекладом.

Проект реалізують Посольство Республіки Польща у Києві та Польська асоціація арт-терапії.

Залишити відповідь

Схожі новини

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ТАНЦЮСТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ТАНЦЮ

Ми не втрачаємо себе в танці. У ньому ми себе знаходимо Габріелла Рот 16 грудня в приміщенні класу теорії танцю відбулась олімпіада з дисципліни «Історія хореографічного мистецтва», в якій взяли

УВАГА! ПОСЕЛЕННЯ В ГУРТОЖИТКИ УДПУ. ПРАВА ТА ОБОВʼЯЗКИ СТУДЕНТІВ.УВАГА! ПОСЕЛЕННЯ В ГУРТОЖИТКИ УДПУ. ПРАВА ТА ОБОВʼЯЗКИ СТУДЕНТІВ.

Надання житлового місця в гуртожитках. Розміщення Студентів у гуртожитках та виселення з них, умови проживання, права і обов’язки визначаються «Положенням про гуртожитки УДПУ» за погодженням з органами студентського самоврядування та