ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПРОЕКТ «ПЛАТТЬОПИС»: СУКНІ – ІСТОРІЇ ЖИТТЯ

ПРОЕКТ «ПЛАТТЬОПИС»: СУКНІ – ІСТОРІЇ ЖИТТЯ

7 листопада в Уманській картинній галереї відбулася презентація виставки дивовижного дизайнера, художника Володимира Уманенка під назвою «Платтьопис», яку відвідали викладачі і студенти кафедри образотворчого мистецтва. Під час вернісажу присутні не тільки мали змогу насолодитися сучасним мистецтвом, а й поспілкуватися з автором неймовірного проекту, який ознайомив з ідеєю його створення, задумом і поділився своєю думкою про сучасне мистецтво в глобальному світі.

Митець започаткував свій проект ще у 1996 році, створивши серію білих суконь. А першу сукню він пошив у 10 років, і до цього часу не полишає це заняття, викликаючи в глядачів свою, власну ілюзію розуміння картин.

Сукні Володимир Уманенко віддавав авторкам-жінкам, які на білому полотні відтворювали своє одкровення, ділилися  найсокровеннішим. Отож у кожного плаття – своя історія, яка відображає внутрішній світ і стан жінки, і яку глядач бачить по-своєму.

Художник переконаний, що кожна жінка повинна хоч раз пошити плаття і одягнути його. Він любить життя, займається улюбленою справою, специфіка якої полягає у вмінні робити щось краще за інших.

Студенти із захопленням розглядали колекцію суконь, слухали розповіді автора проекту. А потім взяли участь у колективній роботі – створення нового плаття-образу! Надихнувшись позитивною творчою енергетикою автора, ми вирішили подібний проект реалізувати і в університеті! Дякуємо автору чудової виставки за позитив, цікаві розповіді та щирі емоції! Натхнення на втілення нових проектів!