ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПРОВЕДЕНО VІІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «СУЧАСНІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ»

23 квітня 2021 року на базі кафедри хореографії та художньої культури факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини була проведена VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні стратегії розвитку хореографічної освіти», дистанційно на платформі ZOOM.

Мистецтво танцю – це мова, зрозуміла для всього світу. Культуру світу та України, проблеми сучасної хореографічної освіти та перспективи її розвитку обговорювали митці та науковці з 6 країн світу: України, Грузії, Німеччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Бразилії, Туреччини.

До конференції долучились:

• Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України
  • Харківська державна академія культури
  • ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
  • Київський університет імені Бориса Грінченка
  • Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка
  • Бердянський державний педагогічний університет
  • Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова
  • Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені В. Винниченка.
  • Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди
  • Тульчинський фаховий коледж культури
  • Балтський педагогічний фаховий коледж
  • Комунальний заклад Львівської обласної ради «Бродівський фаховий педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича»

Спікерами пленарного засідання конференції виступили:

1. 1. Рошні Сараладеві Найр – артистка Бхаратанатьям (м. Дубай, ОАЕ)

Roshni Saraladevi  Nair, Bharatanatyam Artist from Dubai (UAE)

«The Pursuit To Oneness Bharatanatyam and My life journey through Dance!»

1. 2. Сиска Дарина Іванівна – в минулому солістка балету Штатного державного театру в Кошиці (Словаччина)

Викладач класичного та сучасного танцю школи танцю «Поле» (м. Бауцен, Німеччина).

«Особливості викладання танцю в умовах дистанційного навчання»

1. 3. Читаіа Каха – Заслужений хореограф Грузії, директор фестивалю «Golden fleece», керівник ансамблю грузинського танцю «Колха» (м. Хобі, Грузія)

«Особливості взаємодії танцівника та танцівниці в грузинському танці»

1. 4. Кривохижа Анатолій Михайлович – Заслужений діяч мистецтв УРСР, Народний артист УРСР, професор кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (м. Умань, Україна)

«Сучасна стратегія розвитку хореографічної освіти»

1. 5. Медвідь Тетяна Анатоліївна – кандидат мистецтвознавства, доцент, директор Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка (м. Київ, Україна)

«Формування soft skills в процесі фахової підготовки майбутніх хореографів»

1. 6. Герц Ірина Іванівна – заслужений працівник культури України, доцент кафедри музичного мистецтва і хореографії Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського; доцент кафедри хореографічного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв (м. Одеса, Україна)

«Модель інноваційно-орієнтованої освіти. викладацький досвід»

1. 7. Мартиненко Олена Володимирівна – заслужений працівник культури України, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету (м. Бердянськ, Україна)

«Осучаснення форм і методів професійної підготовки майбутнього вчителя хореографії»

1. 8. Лавриненко Світлана Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії хореографії та естетичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький, Україна)

«Формування національної свідомості засобами хореографічного мистецтва»

1. 9. Козинко Лілія Леонідівна – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хореографії факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ, Україна)

«Шляхи та перспективи впровадження фольклорного танцю в хореографічну освіту України»

1. 10. Разводова Марина Валеріївна –  аспірантка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, викладач хореографії, голова предметно-циклової комісії викладачів мистецтва Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж» (м. Балта, Україна)

«Комунікативні якості на заняттях хореографії»

1. 11. Андрощук Людмила Михайлівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (м. Умань, Україна)

«Титани танцю: Анатолій Кривохижа»

1. 12. Ніколаї Галина Юріївна, доктор педагогічних наук, професор кафедри музичного мистецтва та хореографії ДЗ “Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського” (м. Одеса, Україна)

«Естетичні засади хореографічно-педагогічної освіти»

1. 13. Реброва Олена Євгеніївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри музичного мистецтва та хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса, Україна)

«Віртуальний арт-простір як педагогічний ресурс мистецької освіти»

1. 14. Терешко Інна Григорівна – кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (м. Умань, Україна)

«Сценічна інтерпретація фольклору в постановках Анатолія Михайловича Кривохижі»

З темами інших учасників конференції можна ознайомитись в програмі конференції та збірнику тез за матеріалами конференції.

Оргкомітет