ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ШРАМ НА СЕРЦІ ЛЮДСТВА: УКРАЇНА І ВЕСЬ СВІТ ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

ШРАМ НА СЕРЦІ ЛЮДСТВА: УКРАЇНА І ВЕСЬ СВІТ ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

«Неможливо розповісти про геноцид,
але і замовчувати його не можна»

Освенцима Єлі Візелю,
колишній в’язень.

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Цього дня солдати 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцимі.

Голокост є однією з найжахливіших трагедій світового масштабу, яка стала можливою внаслідок панування тоталітарної нацистської ідеології, в основі якої є ксенофобія та культивування нетерпимості й людиноненависництва.

Голокост – це систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами впродовж 1933–1945 років. У ширшому розумінні, голокост – знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Тож, з метою просвітницької роботи, ознайомлення з трагічними сторінками історії та з нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту на факультеті мистецтв було проведено засідання «круглого столу» – «Голокост – шрам на серці людства».

У цей пам’ятний день висловлюємо співчуття рідним та близьким усіх загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни, які назавжди залишаться у серцях нащадків. Вічна їм пам’ять.