ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ » СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Роздрукувати публікацію

7 червня 2019 року викладачі і студенти кафедри хореографії та художньої культури на чолі з деканом факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини здійснили цікаву подорож до музею історії українського хореографічного мистецтва, що розташований на території Державного музею-заповідника І. Карпенка-Карого (Тобілевича) «Хутір Надія» неподалік міста Кропивницького.

Екскурсійна група з цікавістю вивчала фонди першого в Україні і єдиного у світі музею історії українського хореографічного мистецтва, які складають: документи, книги, фото, афіші та програми виступів, газетні та журнальні матеріали, відеоматеріали, оригінальні предмети, зокрема національні костюми, нагороди та сувеніри з різних куточків світу, пов’язані з широкою гастрольною діяльністю заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань» та академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни».

Головним завданням, яке ставлять перед собою співробітники музею ‒ це як найширше розкрити природу танцю, процес його зародження, становлення, розвиток протягом століть в Україні та за її межами, познайомити з людьми, що стояли біля джерел та створюють сьогодні істинні шедеври, які дають можливість познайомитись з красою українського народного танцю.

Одним із таких людей є Заслужений діяч мистецтв Української РСР, Народний артист Української РСР, український культурний діяч і педагог, засновник заслуженого ансамблю танцю України «Ятрань» і академічного театру народної музики, пісні і танцю «Зоряни», нині професор кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Анатолій Михайлович Кривохижа.

Організувавши та провівши незабутню екскурсію, Анатолій Михайлович надавав студентам вичерпні відповіді на запитання, зумівши допомогти їм поринути в історію творення українського танцювального мистецтва. Під час зустрічі була прочитана лекція на тему: «Ансамбль танцю Ятрань: сторінками історії». Студенти із задоволенням сприймали розповідь наставника та високо оцінили ініціативу свого педагога попрацювати в умовах реального перебування в музеї.

Але на цьому екскурсійна подорож не завершилася. Викладачі та студенти завітали в гості до Народного хореографічного ансамблю «Світанок» Центру позашкільного виховання «Ліра» Навчально-виховного об’єднання № 25 міста Кропивницький. Художній керівник та головний балетмейстер колективу – член національної хореографічної спілки України – Максим Печененко.

Учасники цього чудового колективу на високому рівні продемонстрували фрагменти уроків класичного та українського танців, гостинно ознайомили з матеріально-технічною базою колективу.

Студенти і викладачі кафедри хореографії та художньої культури висловлюють подяку учасникам та керівнику колективу за гостинність та враження отримані під час перебування на базі колективу!

Прокоментуй!  • 9 Червня, 2019

Залишити коментарі:

 

Контактні дані адміністратора сайту:

Телефони: (093)-188-35-45; (096)-171-61-75.
Email: kutsenko.udpu@gmail.com
Сторінка у facebook

НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
E-mail:art_dekanat@meta.ua

Роздрукувати публікацію