ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ » СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

7 червня 2019 року викладачі і студенти кафедри хореографії та художньої культури на чолі з деканом факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини здійснили цікаву подорож до музею історії українського хореографічного мистецтва, що розташований на території Державного музею-заповідника І. Карпенка-Карого (Тобілевича) «Хутір Надія» неподалік міста Кропивницького.

Екскурсійна група з цікавістю вивчала фонди першого в Україні і єдиного у світі музею історії українського хореографічного мистецтва, які складають: документи, книги, фото, афіші та програми виступів, газетні та журнальні матеріали, відеоматеріали, оригінальні предмети, зокрема національні костюми, нагороди та сувеніри з різних куточків світу, пов’язані з широкою гастрольною діяльністю заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань» та академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни».

Головним завданням, яке ставлять перед собою співробітники музею ‒ це як найширше розкрити природу танцю, процес його зародження, становлення, розвиток протягом століть в Україні та за її межами, познайомити з людьми, що стояли біля джерел та створюють сьогодні істинні шедеври, які дають можливість познайомитись з красою українського народного танцю.

Одним із таких людей є Заслужений діяч мистецтв Української РСР, Народний артист Української РСР, український культурний діяч і педагог, засновник заслуженого ансамблю танцю України «Ятрань» і академічного театру народної музики, пісні і танцю «Зоряни» Анатолій Михайлович Кривохижа.

Студенти мали нагоду поспілкуватися з Анатолієм Михайловичем, отримати відповіді на запитання, поринути в історію творення українського танцювального мистецтва.

Але на цьому екскурсійна подорож не завершилася. Викладачі та студенти завітали в гості до Народного хореографічного ансамблю «Світанок» Центру позашкільного виховання «Ліра» Навчально-виховного об’єднання № 25 міста Кропивницький. Художній керівник та головний балетмейстер колективу – член національної хореографічної спілки України – Максим Печененко.

Учасники цього чудового колективу на високому рівні продемонстрували фрагменти уроків класичного та українського танців, гостинно ознайомили з матеріально-технічною базою колективу.

Студенти і викладачі кафедри хореографії та художньої культури висловлюють подяку учасникам та керівнику колективу за гостинність та враження отримані під час перебування на базі колективу!

Прокоментуй!  • червня 9, 2019