ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СВЯТКУВАННЯ ЗНАМЕНИТИХ ДАТ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

СВЯТКУВАННЯ ЗНАМЕНИТИХ ДАТ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

Святкування знаменних дат становлення та розвитку

УДПУ імені Павла Тичини

15 жовтня 1930 року розпочалося навчання в Інституті соціального виховання, який було засновано в місті Умані. Нині це Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, у якому цими прекрасними жовтневими днями святкують дев’яносторіччя з Дня його заснування. Проте, крім зазначеного ювілею, на факультеті мистецтв відзначають ще два дня народження структурних підрозділів нашого університету. Перший ‒ створення у 2014 році, за ініціативи доктора педагогічних наук, професора Олени Устименко-Косоріч, кафедри інструментального виконавства, яка стала потужним творчим підрозділом факультету мистецтв. Другий ‒ заснування при кафедрі гітарного класу під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства ‒ Анатолія Коваленка. Для згадки про ці важливі події був організований «Концерт гітарної музики», в якому взяли участь лауреати регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Твір італійського композитора, гітариста та віолончеліста початку ХІХ століття Мауро Джуліані «Варіації для гітари до мажор» у виконанні Євгена Богдановича прозвучав у подарунок засновнику мистецько-педагогічної галузі, її спеціальностей, кафедр та творчих колективів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидату педагогічних наук, доценту, заслуженому працівнику освіти України ‒ Дмитрові Балдинюку.

Виконання Богдана Чеботарьова фантазії на тему білоруської народної пісні «У полі береза», яку написав професор кафедри струнних народних щипково-ударних інструментів Білоруської державної академії музики, виконавець, композитор, аранжувальник та дослідник Валерій Живалевський, присвячено усім колегам-гітаристам ‒ як вітчизняним, так і закордонним.

Варіації на тему японської народної пісні «Сакура», які написав композитор, аранжувальник та педагог Юкіхіро Йоко, виконала Світлана Біліченко. А присвячено її світлій пам’яті яскравої сучасної української гітаристки, гітарному педагогу, кандидату мистецтвознавства, доценту Львівської Національної музичної академії імені Миколи Лисенка ‒ Вікторії Сидоренко та талановитому науковцю, педагогу, активному громадському діячу, кандидату сільськогосподарських наук, доценту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олександру Осадчому, щирі посмішки і творчість яких назавжди залишається у наших серцях.

Сюїту для гітари «Коюнбаба», яку написав виконавець, композитор і педагог Карло Доменіконі, виконав Артем Сторчак, гру якого присвячено нашому колезі, завідувачу кафедри інструментального виконавства (2016 ‒ 2020 рр.), кандидату мистецтвознавства, професору, заслуженому діячеві мистецтв України ‒ Юрію Баю.

Виконання Максима Дорошенка аранжування Роланда Дієнса твору Антонія Карлоса Жобіма «Щастя» присвячено кандидату педагогічних наук, доценту, нинішній завідувачці кафедри інструментального виконавства ‒ Тетяні Радзівіл.

Наймолодшим композитором концерту був уманчанин Артем Сторчак, який вперше виконав авторську композицію «Синій оксамит», гру якої присвячено нашому доброму другові, людині, яка захоплює нас своєю творчістю і професіоналізмом, є гарним прикладом для наслідування ‒ доктору мистецтвознавства, професору, народному артисту України Івану Єргієву.

Виконання Віктора Бондаренка твору Матіаса Дюплесі «Токата де Люсія» присвячено доктору педагогічних наук, професору ‒ Олені Устименко-Косоріч.

На завершення концерту прозвучав твір Стенлі Маєрса «Каватина» у виконанні гітарного дуету «Містерія», у складі Анатолія Коваленка та Вікторії Цимбал, гру якого присвячено усім хто любить мистецтво та нашій славній Alma-mater.

Адміністрація факультету мистецтв висловлює подяку усім учасникам заходу та бажає їм нових творчих звершень!