ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРА

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРА

23 квітня минає рік, як відійшов у вічність відомий уманський художник-графік, мудрий наставник і педагог, член Національної спілки художників України, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Геннадій Анатолійович Клещар.

Його життя було сповнене світоглядними орієнтирами прекрасного. У своїй творчості він намагався розкрити те, що споконвічно хвилює суспільство у вимірах людських доль, історичних подій і фактів.

Усі свої знання, уміння і творчий досвід митець передавав підростаючому поколінню. Завдяки своїй доброті і чуйності, наполегливій і натхненній праці художник-педагог здобув заслужену повагу колег і студентів.

Народився Геннадій Анатолійович 3 березня 1951 року в м. Умані Київської (тепер Черкаської області) в сім’ї службовців. У 1968 році закінчив Уманську загальноосвітню середню школу № 13. Займався в студії у відомого художника Корнія Генріховича Мікіндо при Уманському міському будинку культури, адже з дитячих років захоплювався художньою творчістю.

У 1968 році вступив до Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (нині – Львівська академія друкарства) на відділення «Графіка», який закінчив у 1973 році, отримавши кваліфікацію «художник-графік». Після захисту диплому був направлений на роботу в м. Київ, у видавництво «Наукова думка» АН УРСР на посаду художнього редактора до книжкової редакції.

Восени 1973 року був призваний до лав Радянської Армії, проходив строкову службу в КВДО на Далекому сході у м. Свободному. Після закінчення військової служби повернувся на роботу у видавництво.

У 70-80 роках працював у видавництвах Києва та Молдови, займався станковим живописом.

У 1976 році був прийнятий у молодіжну секцію Спілки художників СРСР – секція графіки. В 1999 році був прийнятий в основний склад Національної Спілки художників України, Київська організація, секція графічних мистецтв.

Після проголошення незалежності України працював у видавництві «Марка України».

З 2004 року працював старшим викладачем кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, викладав дисципліни: художньо-прикладна графіка, матеріали та технології образотворчого мистецтва, історія та мистецтво книги, історія графіки, керував навчально-творчою практикою «Пленер».

За час роботи в університеті Геннадій Анатолійович організував і провів велику кількість персональних і колективних виставок у виставкових залах міста, які розкрили багатогранність його таланту.

Світла пам’ять про талановитого митця, філософа і педагога назавжди залишиться у серцях його колег, студентів та друзів.