ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ТЕМАТИЧНА БЕСІДА «КОРУПЦІЯ. ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ»

ТЕМАТИЧНА БЕСІДА «КОРУПЦІЯ. ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ»

7 грудня 2020 р. на факультеті мистецтв за ініціативи студентського клубу «Соціальний інтелект» (голова клубу Яна Макарчук)  в дистанційному режимі на платформі Zoom відбулась тематична бесіда зі студентами на тему: «Корупція. Запобігання корупції». Учасники висловили думки з приводу свого ставлення до проблеми корупційного суспільства, розглядали можливості запобігання поширенню такого явища.

Корупція є складним соціальним, політичним і економічним фактом, який, в тій чи іншій мірі, торкається всіх сфер життя країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні засади; вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких – вимагання хабарів. Належне інформування про відповідальність за корупційні дії запобігатиме їх вчиненню. Адже той, хто проінформований, захищений від ризиків.

Голова студентської ради факультету мистецтв Євген Устенний висвітлив проблему корупції в доповіді «Корупція. Корупція в Україні». У своєму виступі він розкрив проблеми бачення корупції, звернув увагу на  її види та типи покарання.

Заступник голови студради Ярослава Демуцька висловила позицію активної протидії корупції різними засобами та закликала студентів, особливо першокурсників, формувати в свідомості розуміння і переконання доброчесності. Вона виступила з темою «Корупція. Подарунки та дяка» та окресила фактори, які спонукають людей погоджуватися на корупційні вимоги.

Обговорювався правовий аспект теми. Розглянули деякі пункти з Конституції України: Закон України «Про запобігання корупції»; Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні».

Учасники активно дискутували, висловлювали цікаві ідеї щодо змін у системі боротьби з корупцією в суспільстві.