ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ » Терешко Інна Григорівна

Терешко Інна Григорівна

Роздрукувати публікацію

Терешко Інна Григорівна,
декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри хореографії та художньої культури
Email: inntere@gmail.com
Профіль Google Scholar

Професійна діяльність:

Терешко Інна Григорівна 1998 році закінчила педагогічний факультет Уманського державного педагогічного інституту ім. П. Г. Тичини, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів та хореографії.
З 1995 – по 2001 рік працювала вчителем музики та хореографії в Уманській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів №10 та в Уманській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів №3.
У 2006 році в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова захистила кандидатську дисертацію на тему: «Національне виховання в родинах української еліти (кінець XIX – початок ХХ століття)» (спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки) і отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук.
З 2010 року – доцент кафедри української літератури та українознавства, з 2016 року – доцент кафедри хореографії та художньої культури.

Основні етапи педагогічної діяльності у закладах вищої освіти ІІІ– ІV рівнів акредитації:

В Уманському держаному педагогічному університеті імені Павла Тичини І. Г. Терешко розпочала трудову діяльність з 2001 року.
Працювала на посадах викладача, старшого викладача, доцента кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання та доцента кафедри хореографії та художньої культури. Обіймала посади заступника декана факультету української філології (2002 – 2007 рр.), заступника директора інституту філології та суспільствознавства (2009 – 2014 рр.).
З липня 2016 року призначена в.о. декана факультету мистецтв.
У грудні 2016 р. вченою радою університету обрана на посаду декана факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Основні навчальні курси, які викладає Терешко І. Г.:

– Народознавство та хореографічний фольклор України;
– Українознавство;
– Теорія і методика українознавчих досліджень.
Керує курсовими та кваліфікаційними роботами з хореографії, українознавства.

Науковий керівник аспірантів:

Пшемінська Лариса Олександрівна
Тема дослідження: «Спадщина Миколи Дмитровича Леонтовича в контексті розвитку мистецької освіти» (на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 – освітні, педагогічні науки, спеціалізація – загальна педагогіка та історія педагогіки).

Сфера наукових інтересів:

– Формування художнього світогляду майбутнього вчителя хореографії в процесі вивчення українознавчих дисциплін;
– Теоретичні та методичні засади підготовки майбутніх вчителів мистецтва;
– Проблеми українознавства в освітньому просторі України.

Терешко І. Г. є автором більше 60 наукових праць у галузі хореографії, українознавства, педагогіки, фольклористики, з яких 36 – у виданнях, що входять до переліку, затвердженого ВАК України та 26 навчально-методичних посібників (3 з грифом МОН України).

Творча діяльність:

Організатор і керівник театру-студії «Вервечка».
Терешко І. Г. у 2008 році «прив’язала» до колиски народної творчості міцну вервечку талановитих студентів-хореографів та студентів-філологів, небайдужих до народного мистецтва, шанувальників українського фольклору.
Мета діяльності колективу – вивчення і відтворення на сцені (і в повсякденному житті) українських обрядів родинного та календарного циклів, автентичних українських танців і пісень.
Танці, пісні, обрядодії, які вивчаються і популяризуються, зібрано безпосередньо під час експедиційної діяльності студентів та співробітників науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» в селах історичної Уманщини (Уманський, Монастирищенський, Тальнівський, Христинівський, Маньківський райони Черкаської області).

У репертуарі театру-студії:
– близько 20 танців: дитячі хороводні ігри Уманщини – «Мак», «Подоляночка», «Воротар», «Кривий танець», «А ми просо сіяли», «Жучок», «Шум»; хороводи – «Вербовая дощечка», «А вже весна»; побутові танці – «Коробочка», «Карапет», «Краков’як», «Уманська полька», «Ойра», «Кужіль», «Уманський вальс», «Метелиця»; сюжетні танці – «Надя», «Жіночі вибрики», хореографічна картинка «Якось в Умані»;
– народні обрядові пiснi;
– фрагменти обрядів «Весілля», «Стрітення», «Колодія», календарних свят «Івана Купала», «Калити», «Коляди», розваги української молоді «Вечорниці» та «Вулиця», жінок – «Годенки», відтворення традиційного уманського ярмарку та інші.
Колектив є неодноразовим учасником університетських, міських, районних, обласних, всеукраїнських свят, фестивалів, концертів.

Відзнаки:

За багаторічну сумлінну працю І. Г. Терешко нагороджена:
– Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2013 р.);
– Почесна грамота Уманської міської ради (2016 р.),
– грамоти профспілкової організації, ректорату університету.

Повернутися назад

 

Контактні дані адміністратора сайту:

Телефони: (093)-188-35-45; (096)-171-61-75.
Email: kutsenko.udpu@gmail.com
Сторінка у facebook

НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
E-mail:art_dekanat@meta.ua

Роздрукувати публікацію