ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Жіночий хор “Юність”

Жіночий хор “Юність”

Народний аматорський колектив академічної манери співу жіночий хор «Юність» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини створений у 1990 році. Рік присвоєння почесного звання – 2000.

Хор Юність 2015

Основу репертуару хору складають високохудожні твори a’cappella та твори із супроводом композиторів-класиків, хорові обробки українських народних пісень, твори сучасних українських та зарубіжних композиторів, пісні народів світу.

Хор «Юність» є активним пропагандистом хорового мистецтва. Колектив неодноразово брав участь у творчих звітах майстрів мистецтв і аматорських колективів Черкащини в Національному палаці мистецтв «Україна», постійно залучався до міських культурно-мистецьких заходів головними серед яких є концерти до Дня знань, Дня міста Умані, концертів та освітніх проєктів, що проводились в університеті для учасників Всеукраїнських наукових конференцій, делегацій з Франції, Польщі.

За вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва та високу творчу майстерність в 2007 році колектив хору «Юність» нагороджений почесним дипломом V Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва.

В 2008 році колектив став дипломантом Всеукраїнського фестивалю духовної музики «Благовіст».

В 2009 році хор відзначено дипломом ІІІ обласного фестивалю народної творчості присвяченого 195 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка та 55 річниці утворення Черкаської області.

В 2010, 2014 роках колектив нагороджений дипломом Міжнародного хорового фестивалю «Великдень».

В 2015 році хор «Юність» успішно підтвердив звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

Хор «Юність» активно репрезентує українське хорове мистецтво в навчальних закладах регіону, є творчою лабораторією по практичній роботі з хором для студентів, вчителів та керівників хорових колективів.

Пріоритетні напрями діяльності хору:

– формування духовного світу та самобутнього індивідуального стилю діяльності майбутніх учителів музичного мистецтва засобами хорового співу;

– розвиток творчої особистості студентів на засадах творчої самореалізації у взаємозв’язку навчального процесу i виконавської діяльності студентів як форми активного зростання їх професійної майстерності;

– вивчення української системи вокально-хорового виховання у взаємозв’язку зі світовими вокально-педагогічними школами;

– популяризація національної хорової традиції та академічного хорового мистецтва.

Керівництво хору

У 1990-1995 роках хором «Юність» керували Володимир Козак, а згодом – Іван Андруник. З 1995 по 2005 хор очолював Іван Буланов. З 2005 по 2015 керівництво колективом здійснював Леонід Ятло. З 2015 по 2021 – Людмила Ятло. З 2021 року хором «Юність» керує старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва – Оксана Сухецька.

1

2

Матеріальна база колективу

Сцена – 60 кв.м.,
Кімната для репетиційних занять – 48 кв.м.
Інструменти: фортепіано.
Костюмами хор забезпечений.