ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Творча діяльність кафедри інструментального виконавства

Творча діяльність кафедри інструментального виконавства

Інструментальний ансамбль Акварелі »

DSC_1481

Історія колективу

У 2001 р. молодим, талановитим та енергійним педагогом Вірою Калабською зі складу обдарованих студентів та викладачів педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини був створений інструментальний ансамбль «Акварелі». Малий склад колективу та оригінальний віртуозний репертуар припускав виконання партій тільки на високому художньому виконавському рівні, що і було успішно досягнуто його керівником. Підтвердженням правильного обраного шляху до розв’язання творчих завдань було присвоєння звання «Народного самодіяльного колективу профспілок України» у грудні 2005 р.

Ансамбль «Акварелі» є постійним учасником обласних, районних, міських та університетських культурно-мистецьких заходів. Традиційними стали весняні звітні концерти колективу та участь у відкриті художніх виставок студентів і викладачів кафедри образотворчого мистецтва УДПУ імені Павла Тичини. Виступи ансамблю користуються заслуженим успіхом і популярністю.

У травні 2012 р. за багаторічну плідну творчу діяльність та у зв’язку з 10-річним ювілеєм ансамблю «Акварелі» було нагороджено Дипломом ректора УДПУ імені Павла Тичини.

У 2014 р. за значні досягнення в розвитку самодіяльної художньої творчості, високий рівень виконавчої майстерності, відродження й примноження надбань національної культурної спадщини українського народу оголошена подяка народному аматорському інструментальному ансамблю «Акварелі» та його художньому керівнику Калабській В.С. Головою Федерації профспілок Черкаської області.

У квітні 2015 р. за вагомий внесок у виховання підростаючого покоління керівник народного ансамблю «Акварелі» була нагороджена Подякою Начальника відділу культури і туризму Уманської міської ради.

Склад ансамблю

За роки діяльності колективу (а це майже 15 років) у його складі, в цілому, було більше 30 студентів. Творча атмосфера та високий виконавський рівень дає можливість долучати до концертного виступу студентів-іноземців факультету мистецтв. Нині у складі ансамблю виступають:
Віра Калабська (домра прима),
Тамара Міловановіч (домра прима),
Ранчіч Анна (домра тенор, тамбура),
Надія Мілєва (домра альт),
Анастасія Мельник ( домра тенор),
Леся Тарасюк (бандура),
Тетяна Радзівіл (баян),
Катаріна Богічевіч (баян),
Богдан Козоріз (гітара, кобза ритм),
Владислав Мельник (контрабас),
Владислав Коваленко (контрабас),
Владислав Іванов (ударні інструменти).

Напрямки діяльності ансамблю:
– розвиток та удосконалення виконавської майстерності студентів-інструменталістів;
– концертна діяльність;
– профорієнтаційна діяльність;
– популяризація та пропаганда інструментального виконавства на народних інструментах.

Репертуар ансамблю

У концертних програмах учасники ансамблю майстерно презентують як малі так і великі форми різних стилів і жанрів українських та зарубіжних композиторів. Родзинкою репертуару колективу є українська музика, яка проникнута національно-патріотичним духом українського народу. Слід зазначити, що абсолютно усі твори з репертуару ансамблю адаптовані під його склад та звучать в авторському аранжуванні або перекладі його керівника – Віри Калабської.

Ансамбль «Акварелі» лауреат:
2008 – І-го відкритого Всеукраїнського конкурсу «Perpetuum mobile» (м. Дрогобич);
2013 – VІ-го Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» (м. Дрогобич);
2013 – Всеукраїнського конкурсу-фестивалю баяністів «Кубок Надросся» (м. Ракитне);
2015 – ІІІ Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Квітуча країна» (м. Умань);
2016 – ІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Музичні перлини» (м. Одеса).

Дипломант V Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва (Україна, 2007).

 

Дует баяністів Srbian star »

Дует у складі студентів кафедри інструментального виконавства Йована Дрманича та Александра Джердевича створено у 2014 році. Репертуар колективу складається з музичних творів у стилях вар’єте, стилізації сербського фольклору. Учасниками інструментального дуету створено значну кількість обробок сербської народної музики та транскрипцій популярних мелодій для колективу.

Дует баяністів Srbian star

Дует користується популярністю у колах музикантів любителів та професійних музикантів, веде активну концертну та просвітницьку діяльність, приймає участь у культурно-масових заходах міста та регіону, а також в культурному житті Сербії.

Ансамбль гітаристів »

Дует гітаристів у складі викладача кафедри інструментального виконавства Анатолія Коваленка та студентки цієї ж кафедри Цимбал Вікторії був створений у 2011 році. Перший виступ відбувся на сцені Уманського обласного музичного училища ім. П. Д. Демуцького. Згодом колектив почали запрошувати на концерти в різні навчальні заклади, також ансамбль двічі брав участь у святкуванні Дня міста. З метою популяризації класичної гітари дует виступає в музичних та загальноосвітніх школах. Весна 2014 року ‒ ансамбль приймає участь в обласному огляді конкурсі музичних шкіл, де займає I місце. Осінь 2014 року на ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі інструментального мистецтва м. Умань «Квітуча країна» дует став володарем Гран-прі. В репертуарі виконавців музика різних стилів та напрямів, старовинних та сучасних композиторів.   Ансамбль гітаристів

Інструментальний дует Ренесанс »

Інструментальний дует «Ренесанс»

Інструментальний дует «Ренесанс» був створений у 2010 р. викладачами кафедри інструментального виконавства Вірою Калабською та Тетяною Радзівіл. Високий професійний рівень учасниць дуету дає можливість пропагувати народно-інструментальне мистецтво Уманщини, як в Україні так і за її межами.
Дует є лауреатом та дипломантом міжнародних конкурсів-фестивалів: ХХІІІ Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Premio della citta Lanciano» – м. Ланчіано (Італія), 2013 р.; 

Інструментальний дует «Ренесанс»

  ХVІІІ Міжнародних зустрічей акордеоністів «Санок 2014» – м. Санок (Польща), 2014 р.  

Інструментальний дует «Ренесанс» Інструментальний дует «Ренесанс»

  IX Міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв «Закарпатський едельвейс – 2014» – м. Ужгород (Україна, 2014).  

Інструментальний дует «Ренесанс» Інструментальний дует «Ренесанс» Інструментальний дует «Ренесанс»

Брас-ансамбль Експромт »

Художній керівник – викладач кафедри інструментального виконавства Радченко Сергій Петрович.
Ансамбль мідних духових інструментів «Експромт» об’єднує найкращих студентів-духовиків кафедри інструментального виконавства. В різноманітному репертуарі колективу представлені композиції різних жанрів та стильових напрямків: від барокко до естрадної музики та сучасного джазу. Колектив є активним учасником концертних та інших культурно-мистецьких заходів.

Брас-ансамбль Експромт

Оркестр народних інструментів »

1Звітний концерт за участю оркестру народних інструментів студентів 41 групи (2014 р.)

Історія існування оркестру народних інструментів у стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини розпочинається із започаткуванням підготовки студентів зі скороченим терміном навчання спеціальності «Музика. Художня культура».

Варто відзначити, що студентське колективне інструментальне музикування розпочалося не з «нуля», воно мало благодатний ґрунт – в університеті на той час активно діяли: народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Музичні візерунки» (створений Дмитром Балдинюком), народний аматорський інструментальний ансамбль «Акварелі» (створений Вірою Калабською), інструментальне тріо «Сlassik+», тріо бандуристів (у яких брали участь кращі студенти та викладачі мистецько-педагогічного факультету). Створення оркестру народних інструментів дало можливість усім студентам нової спеціальності (денної та заочної форм навчання) опановувати, вдосконавлювати гру на народних струнно-щипкових інструментах; придбати навики колективної гри, розуміння багатоголосного та багатотембрового звучання; а також демонструвати це на щорічних звітах під керівництвом художнього керівника та диригента оркестру, лауреата міжнародних, всеукраїнських конкурсів, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства Віри Калабської.

У репертуарі оркестру народних інструментів твори класичних, сучасних зарубіжних та українських композиторів.

2Виконавці домрової групи під час звітного концерту (2014 р.)

3 4Звітний концерт за участю студентів 31 групи (2014 р.)

5Заняття з підгрупою студентів заочної форми навчання (2008 р.)

6Учать у концерті в рамках Всеукраїнського семінару з Міжнародною участю «Проблеми інструментального виконавства в умовах сучасної мистецької освіти» (27 квітня, 2015 р.)