ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ СТАЛИ АБСОЛЮТНИМИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ VIII МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ «УКРАЇНА ЄДНАЄ СВІТ»

24-25 лютого 2018 року у концертній залі Київського національного університету будівництва і архітектури за ініціативи Міністерства культури України відбувся VIII Міжнародний фестиваль-конкурс «Україна єднає світ». Директор фестивалю-конкурсу – Лариса Ощаповська.

Головною метою заходу була популяризація мистецької творчості, надання можливості самовираження, творчого спілкування, виявлення нових талантів, знайомства з різними зразками світової, національної культури і мистецтва. А також демонстрація і підтвердження професійної майстерності і кваліфікації керівників та педагогів, творчих колективів і виконавців.

У фестивалі-конкурсі взяли участь хореографічні колективи різних танцювальних напрямків, вокалісти, вокальні ансамблі, хори, інструменталісти, розмовний, оригінальний жанри та театри із 11 країн світу, зокрема: Грузії, Японії, Білорусії, Молдови, Болгарії, Румунії, Татарстану, Словенії, Палестини, Вірменії та 23 міст України.

Оцінювали виступи конкурсантів професійне журі у складі: Голова журі – Народний артист України, хоровий диригент, музично-громадський діяч, організатор та художній керівник хору працівників апарату ВР України Зіновій Коринець; члени журі: Народна артистка України, Лауреат Премії імені Т. Г. Шевченка, Герой України Ада Роговцева; Заслужена артистка України, актриса Тетяна Шеліга; актор студії «95-й квартал» Степан Казанін; дизайнер, модель, актриса Ольга Zov; художній керівник ансамблю грузинського танцю «Іберіелі» (Грузія) Мака Ломсадзе; дворазова Чемпіонка України зі спортивно-бальних танців, тренер-хореограф школи танців Г. Чапкіса, солістка балету Національної опери України Вероніка Островська; керівник ансамблю неокласичного танцю «Темпераменто» (Молдова) Ігор Григор’єв; переможець українського телешоу «Х-фактор 5», композитор Дмитро Бабак; дизайнер Ірина Гнатюк; Заслужений працівник освіти України, Лауреат Премії КМУ «За вклад молоді в розбудову держави», художній керівник народного художнього колективу ансамблю танцю «Барвінок» Тетяна Безгрєшнова; доктор педагогічних наук, професор, декан факультету мистецтв Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Василь Федоришин; викладач вищої категорії, старший викладач класу гітари та домри, керівник інструментального ансамблю «Дивертисмент» Любов Кушніренко; художній керівник, диригент хору Київської дитячої Академії мистецтв, викладач-методист вищої категорії Олена Барановська.

Учасниками фестивалю-конкурсу, які представляли Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини стали творчі колективи факультету мистецтв: у номінації «Хореографічні колективи» – Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» та Народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина». У номінації «Вокальні ансамблі» – Народний аматорський ансамбль «Софія».

За рішенням журі Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» (керівник – Людмила Андрощук) та Народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина» (керівник – Сергій Куценко) отримали абсолютну першість VIII Міжнародного фестивалю-конкурсу «Україна єднає світ» – кубок Супер Гран-Прі.

Хореографічні колективи вкотре продемонстрували високу майстерність на міжнародній арені, отримавши відзнаку за якою на фестиваль приїхали понад 2000 учасників із 11 країн світу.

Народний аматорський ансамбль «Софія» (керівник – Василь Семенчук) нагороджений Дипломом переможця І ступеня VIII Міжнародного фестивалю-конкурсу «Україна єднає світ».

Приємно відзначити, що урочиста церемонія відкриття фестивалю-конкурсу розпочалася із виступу Народного аматорського ансамблю народного танцю «Яворина» з хореографічною композицією «Українські самоцвіти» (постановка Сергія Куценка). Честь виступу на Гала-концерті отримав Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» з хореографічною думою «Україна: кохана, наречена, вдова» (постановка Людмили Андрощук).

Усіх керівників творчих колективів нагороджено Подяками «За плідну, самовіддану працю, вагомий внесок у розвиток культури суспільства та естетичне виховання молоді».

Вітаємо учасників творчих колективів та їхніх керівників із черговою перемогою! Бажаємо подальших успіхів та невичерпного натхнення!

Всі учасники колективів висловлюють глибоку вдячність декану факультету мистецтв – Терешко Інні Григорівні, за допомогу в організації поїздки та особисту підтримку на конкурсі. А також первинній профспілковій організації Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Голові профкому Хитруку Валентину Івановичу за допомогу у транспортуванні учасників фестивалю.