20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ «У ВІНОК КОБЗАРЕВІ ВПЛІТАЄМО ТВОРЧІСТЬ ЮНИХ»

«У ВІНОК КОБЗАРЕВІ ВПЛІТАЄМО ТВОРЧІСТЬ ЮНИХ»

Значна подія відбулась під час проведення Днів науки університету Міжнародної конференції факультету мистецтв «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін» – презентація творчих колективів Шевченківської спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю «У вінок кобзареві вплітаємо творчість юних».

Це вже не перша зустріч з юними талантами. Колектив школи – наші давні друзі. Об’єднує усіх нас любов до мистецтва, багаторічна співпраця та випускники нашого факультету, а нині учителі мистецького відділу школи-інтернат, більшість яких довгий час навчає і виховує талановитих учнів шевченківського краю.

Відкрив урочисто свято-презентацію зразковий хореографічний колектив «Зорепад» композицією «Вітальна», художній керівник Дмитро Міняйло. Більше двадцяти років існує цей чудовий ансамбль. У 2003 році йому було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».

Директор школи – заслужений працівник освіти України, лауреат премії імені Народного учителя Олександра Захаренка, кавалер «Ордена княгині Ольги» III ступеня, учитель з багаторічним досвідом – Ліна Денисівна Терещенко.

Саме Ліні Денисівні вдалося згуртувати навколо себе чудовий колектив висококваліфікованих, ерудованих педагогів. «Від творчого вчителя – до творчого учня» – це принцип життя і роботи великого педагогічного колективу.

Розпочав святкову презентацію виступ випускниці Шевченківської школи 1996 року – Яни Дідківської. Нині вона актриса, солістка Черкаського академічного заслуженого українського народного хору. У дарунок від усім присутнім пролунали пісні у її виконанні «Роде наш красний», «Веснянка», «Колискова».

На сцені наймолодша учасниця концерту – другокласниця Мар’яна Ковш. Уривок з поеми «Сон» Т. Г. Шевченка «Світає, край неба палає».

Продовжив концертну програму вокальний колектив «Перлинки» художній керівник Наталія Прісич. Також вокальний ансамбль, активний учасник усіх шкільних заходів, неодноразовий переможець на конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня з піснею «Моя сорочка-вишиванка, слова А. Бінцаровської, музика С. Родька.

Єлизавета Чухліб – учасниця зразкового художнього колективу ансамблю бандуристів «Срібні струни», займається вокалом, гарно читає вірші, виступає у ролі ведучої виховних заходів, концертних програм, має багато відзнак на творчих конкурсах різного рівня. У її виконанні пісня – «Українські чобітки», слова М. Ткача, музика А. Карпенка.

Ансамбль домристів «Акварелі» з першого року свого існування бере активну участь у концертному житті школи: конкурсах різного рівня, фестивалях, концертах. У 2016 році йому було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив» і він з гідністю підтверджує це звання своїми яскравими виступами. Художній керівник Наталія Рашкевич. І. Шамо «Києве мій», А. П’яццолла «Танго».

На сцені студія спортивно-бального танцю «Флоркрафт», художнім керівником якого є випускник Шевченківської школи-інтернат 2004 року – В’ячеслав Голіков. У подарунок – хореографічна композиція «У любові немає меж».

Історія вокального ансамблю «Світанок», художній керівник Ірина Забожко, розпочалася у 2007 році. За роки існування склад ансамблю змінювався чотири рази та це не заважає йому розширювати свій концертний репертуар, в основу якого входять народні, авторські пісні про рідний край, Україну, твори сучасних українських композиторів. «Пісня щастя», слова М. Квочак, І. Батюк, музика М. Квочак, Р. Калин.

Кращий спосіб виховати у своїх учнів любов до мистецтва – особистий приклад. На сцені вокальний ансамбль викладачів школи «Українські візерунки». У складі ансамблю: Василь Прісич, Наталія Рашкевич, Євдокія Лапська, Олена Бардадим. «Українські наспіви».

Назар та Денис Титаренки активні учасники вокального ансамблю «Керелівські козаки», ансамблю баяністів. Вони є переможцями та призерами обласних і всеукраїнських фестивалів-конкурсів. На сцені брати Титаренки з піснею «Вставай», слова С. Маєрчук, музика С. Бакая. Художній керівник – Оксана Грицай.

Виступи ансамблю ложкарів «Ярмарок» завжди емоційні, яскраві, тому їх завжди радо зустрічають глядачі під час виступів. І сьогодні усім присутнім вони подарували запальну «Циганочку». Художній керівник – Олена Бардадим.

Вперше дует у складі мами і доньки Єлизавети та Наталії Чухліб був представлений у рамках творчого проекту «Моя сім’я, моя родина – промінчик сонця України», який відбувся у березні минулого року. А вже у жовтні 2017 року він став лауреатом другої премії у номінації «Сімейні дуети» на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі української сучасної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас. Єлизавета та Наталія Чухліб. «Зачаруй», слова О. Вратарьова, музика Л. Дутковського.

Однією із візиток школи є сімейний дует учителів Ірини Забожко та Олени Бардадим. Ірина та Олена – випускниці факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Вони закохані у музичне мистецтво, українську пісню. Беруть активну участь у концертному житті рідного села, школи, виступають у складі тріо бандуристів, оркестру народних інструментів школи-інтернату, вокального ансамблю «Натхнення», народної аматорської хорової капели Шевченківського сільського Будинку культури. У виконанні Ірини Забожко та Олени Бардадим пісня «Мамина хустка», слова і музика З. Красуляк.

Ансамбль баяністів функціонує з 2002 року, і незважаючи на те, що склад постійно змінюється, йому вдається тримати відповідний рівень та завойовувати призові місця не лише в обласних, а й у конкурсах всеукраїнського рівня. Угорський танець «Чардаш. Художній керівник – Євдокія Лапська.

Колектив «Срібні струни» створено у 1995 році, незмінним керівником якого є викладач класу бандури та вокалу, учитель вищої категорії, учитель-методист – Оксана Грицай. У 2003 році колективу присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив». Ансамбль бандуристів «Срібні струни». «Хай буде так», слова і музика О. Горобченко.

Оркестр народних інструментів за своїм складом – це традиційний домрово-балалаєчний оркестр з групою баянів, бандур та ударними. Епізодично використовуються фортепіано, сопілка, труба.

Сміливо експериментуючи з інструментальним складом, вплітаючи у традиційне народне звучання сучасні ритми, учасники створили оригінальну палітру звучання оркестру. «Кубанська заліхватська», музика Є. Дербенко. Художній керівник – Євдокія Лапська.

І знову гучними оплесками вітали присутні на сцені студію спортивно-бального танцю «Флоркрафт» та його художнього керівника В’ячеслава Голікова. На цей раз вони подарували присутнім танцювальну композицію «Весняний подих».

Переможцями та призерами більш як у 25 конкурсах обласного, всеукраїнського, міжнародного значення стали Софія Кривошея та сестрички Анна та Аліна Клименки – учасники вокального тріо «Чарівниці». І, як завжди, вони чарують своїм співом прихильників української естрадної пісні. Тріо «Чарівниці», «Всі ми потрібні», слова і музика Л. Горової. Художній керівник – Олена Бардадим.

Гучними оплесками проводжали присутні викладачі та студенти університету юних, талановитих, неперевершених учасників творчих колективів музикантів, хореографів, художників Шевченківської спеціалізованої школи-інтернат за їх щиру любов до українського мистецтва.

Нагороди, подяки, подарунки усім учасникам мистецького дійства вручила декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Григорівна Терешко.

Напередодні свята усі присутні святкової зустрічі мали можливість ще й ознайомитись з яскравими виставковими роботами юних художників школи. Учасники виставки художніх робіт вразили своєю майстерністю, різноманітністю технік і жанрів! Це і олійні полотна (пейзаж, натюрморт), гуаш, акварель, графіка (олівець, туш, перо), витинанки… Чудові ілюстрації, творчі роботи радували глядачів особливим натхненням, грою кольорів, надихали на роздуми – яка чудова, багата духовними скарбами наша Україна, і які ж у нас талановиті діти!

На виставці були також презентовані стенди-портфоліо випускників школи, які працюють у галузі мистецтва, закінчивши різні вищі навчальні заклади. Приємно, що серед них і наші колишні студенти, випускники Максим та Євген Козакови, Оксана Четверікова. Ми за них вболіваємо і щиро радіємо їхнім успіхам!

Сердечно дякуємо усім учасникам виставки за це феєричне свято краси: Олійник Анастасії, Мелещенко Валерії, Максименко Вікторії, Заболотній Дар’ї, Забожко Анні. А також, щиро дякуємо творчим педагогам, які віддані своїй професії – служінню мистецтву і юним митцям: Олійник Ларисі Вадимівні, Даніліній Вірі Олександрівні! Бажаємо невичерпного натхнення, подальших успіхів і нових перемог!

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні свій День Народження святкує диспетчер мистецько-педагогічного факультету, а також чарівна і весела, добра та привітна людина Бурлака Світлана Миколаївна. Шановна Світлана Миколаївна, вітаємо Вас з днем народження! В цей

РАДА МОЛОДИХ УЧЕНИХ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ІНІЦІЮЄ ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОПИТУВАННЯ «НАУКОВА МОЛОДЬ В УКРАЇНІ»РАДА МОЛОДИХ УЧЕНИХ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ІНІЦІЮЄ ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОПИТУВАННЯ «НАУКОВА МОЛОДЬ В УКРАЇНІ»

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України прагне бути максимально корисною та ефективною для українських молодих вчених, а тому ініціює проведення Всеукраїнського опитування «Наукова молодь в Україні», метою

З ГРАНДІОЗНИМ УСПІХОМ ВІДБУВСЯ КОНЦЕРТ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ МУЗИКИ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВАЗ ГРАНДІОЗНИМ УСПІХОМ ВІДБУВСЯ КОНЦЕРТ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ МУЗИКИ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Традиційно, на весні, у стінах нового корпусу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувається свято музики – звітуються творчі колективі кафедри музичного мистецтва: народний самодіяльний ансамбль «Акварелі» (художній керівник