ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ У СЕМІНАРІ КЕРІВНИКІВ ХОРЕОГРАФІЧНИХ КОЛЕКТИВІВ ОБЛАСТІ У м. ЧЕРКАСИ

3-4 грудня 2014 року відбувся семінар керівників хореографічних колективів області у м. Черкаси, організатором якого виступив Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. За організацію та проведення семінару відповідала методист з хореографії Гусаченко Лариса Михайлівна, яка радо зустріла учасників та в процесі роботи активно спілкувалася з семінаристами, обговорюючи сучасні проблеми хореографічної освіти в Україні.

3 грудня відбувся майстер-клас із класичного танцю, проведений викладачем кафедри дошкільної та початкової освіти ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Захарчун Жанною Миколаївною.

Учасники семінару, зокрема і з нашого університету – викладачі кафедри хореографії Бикова Ольга Вікторівна та Криворотенко Анастасія Юріївна, мали змогу на собі спробувати запропонований класичний тренаж біля станка, на середині зали та відкрити для себе нові методики партерного екзерсису.

Після цього на семінаристів чекала пізнавальна екскурсія «Український народний костюм» у відділі етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею, де вони дізналися про історію українського народного костюму та його регіональні особливості. Крім того учасники семінару могли відвідати концерт-лекцію на базі народного аматорського ансамблю танцю «Черкащанка» ЧНУ ім. Б. Хмельницького (художній керівник – заслужений працівник культури України Луценко В.М., балетмейстер-репетитор – Захарчун С.М.). 4 грудня проводився майстер-клас на базі балетної групи Черкаського академічного заслуженого українського народного хору, який було проведено балетмейстерами Зуєвою Т.І. та Зуєвим В.П. Цікавим досвідом для семінаристів стало відвідування відкритих занять дитячих хореографічних колективів: з народного танцю – Зразкового ансамблю танцю «Веселка» Черкаського Центру дитячої та юнацької творчості (художній керівник – Дацьківська А.М.); із сучасного танцю – Зразкового аматорського колективу сучасної хореографії «Імпульс» Черкаського міського Будинку культури ім. І. Кулика (художній керівник – Воропай Л.М.).
Участь у семінарах такого типу – цінний досвід для хореографів, можливість поповнити свої знання, удосконалити вміння і навички, поспілкуватися, обговорити проблеми сучасної хореографічної освіти та поділитися думками щодо шляхів їх вирішення.