20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВЕРНІСАЖ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ УДПУ В «СТАРІЙ УМАНІ»

ВЕРНІСАЖ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ УДПУ В «СТАРІЙ УМАНІ»

17 травня у виставковому центрі державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» відбулася презентація творчого доробку студентів та викладачів кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, що стало гарною традицією.

Експозиція виставки налічує більше 100 робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, виконаних у різних художніх техніках: живопис (олія, гуаш, пастель, акварель), графіка (олівець, туш, перо), декоративний розпис, мальованки, ляльки-мотанки, вишивка, батик, кераміка, а також навчальні роботи з художнього конструювання (трансформація поверхні).

Виставку відкрив директор ДІАЗ «Стара Умань» Олександр Мельничук, привітавши колектив кафедри з визначною подією, відзначивши, що ця виставка є однією із кращих і найбільших за останні роки роботи, адже займає дві зали і коридор другого поверху.

Зі словами привітань від ректорату університету виступив помічник ректора, кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Дмитро Балдинюк.

Щире захоплення експозицією виставки висловила провідний спеціаліст відділу культури Уманської міської ради Неля Петриченко, відзначивши, що ця подія є досить вагомим внеском у культурне життя нашого міста.

Слова привітань і побажань подальших творчих успіхів висловила декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Терешко; відомий уманський митець, колишній викладач університету, член Національної спілки народних майстрів України, майстер різьблення по дереву, карбування по металу, кераміці Іван Сердюк.

На відкриття вернісажу завітали художники, архітектори Віктор Лісаченко та Юрій Єгоров; художник, скульптор Олександр ШЕВЧУК; художник, голова громадського обʼєднання «Арт-Умань» Сергій Шандра, відома уманська майстриня декоративного текстилю Владислава Швець, директор Уманської дитячої школи мистецтв Анна Юрійчук, а також студенти, викладачі, випускники кафедри різних років, інші відомі митці Уманщини та шанувальники художньої творчості.

Завідувач кафедри образотворчого мистецтва, доцент, кандидат педагогічних наук Ольга Музика висловила щиру подяку всім, хто прийшов на мистецький вернісаж, а також учасникам та організаторам виставки – колективу ДІАЗ «Стара Умань».

Святкову атмосферу на вернісажі створювало інструментальне тріо «Serbian Star» у складі студентів кафедри інструментального виконавства УДПУ імені Павла Тичини Дрманіча Йована, Марковіча Дарко і Джорджевіча Александара (художній керівник – доцент кафедри інструментального виконавства Владислав Гусак), за що їм щиро дякуємо!

На церемонії відкриття відбулося нагородження грамотами учасників регіонального інтернет-проекту дитячої та юнацької творчості «Мій дім – моя Україна» та подяками за творчу співпрацю – їхніх керівників; студентів факультету мистецтв – учасників Четвертого пленеру «Акварелі з Тарасової оселі», що проходив 21-23 березня 2018 року у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» (с. Шевченкове, Звенигородський район); талановитих студентів і випускників спеціальності «Образотворче мистецтво» за навчальні й творчі досягнення.

Зокрема, грамотою була відзначена випускниця магістратури 2018 року Анна Літвинова, яка має тяжке генетичне захворювання, що не дозволяє їй вести повноцінне життя, але мистецтво – її Всесвіт, її сповідь і пісня. Аня представила на виставці багато своїх творчих робіт, присвячених морській стихії, що є для неї символом нескореної енергії.

Також грамоту за творчий доробок – колекцію авторського керамічного посуду отримав студент 1 курсу, який навчається за індивідуальним планом (має вади слуху), Богдан Кукушкін. Його кераміка – це дійсно витвір мистецтва!

Зацікавленість відвідувачів викликали талановиті роботи молоді –  студентів та випускників кафедри. Яскравий барвистий навколишній світ полонить їх уяву. Саме любов: любов до життя, до світла – наскрізна тема їх робіт.

Завершальним акордом свята стала презентація творчого проекту студентів-художників «Ми – Всесвіт!», у якому вони намагалися через моделі авторського одягу розкрити свій внутрішній світ, своє бачення того, що відбувається навколо і хвилює кожного з нас! Можливо, не всі ідеї вдалося втілити в життя, але глядачі бурхливими оплесками привітали юних модельєрів із такою значною подією, побажавши їм подальших успіхів і нових проектів!

Загалом, презентована виставка у «Старій Умані» – це свято художників і всієї культурно-мистецької громадськості міста, яка має можливість отримати емоційний імпульс для подальшої власної творчої діяльності, відчути естетичну насолоду від спілкування з чудовими творами талановитої молоді.

Щиро вдячні господарям державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань»: директору Олександру Мельничуку, Людмилі Сорокіній та всім їхнім колегам, які допомагали в організації виставки!

Виставка експонуватиметься протягом двох місяців. Запрошуємо всіх небайдужих до прекрасного відвідати творчий звіт кафедри образотворчого мистецтва!

Залишити відповідь

Схожі новини

ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІЖІНОЧИЙ ДЕНЬ У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ

5 березня творчі колективи та солісти факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини взяли участь у святкових вітаннях з нагоди Міжнародного жіночого дня, який відбувся для чарівних жінок

З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ!З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ!

Вітаємо з Днем народження старшого викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін, талановитого педагога та музиканта Надію Андріївну Балдинюк! Шановна Надія Андріївна! Щиро вітаємо Вас із Днем народження! Зичимо Вам міцного

УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА!УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА!

Україна ‒ скільки милозвучності тільки в самому слові! Багатство цього краю займає особливе місце в наших серцях. Це відносно маленька за територією краплинка сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими