ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЬ IV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЕСТЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН»

8 квітня 2021 р. на факультеті мистецтв розпочала роботу IV Міжнародна науково-практична конференція «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін». Співорганізаторами та учасниками конференції стали Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (відділ змісту і технологій педагогічної освіти), Інститут обдарованої дитини (відділ діагностики), Об’єднання професійних художників (Ізраїль), Шевченківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (кафедра методики викладання образотворчого і декаративно-прикладного мистецтва та дизайну), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (кафедра декаративно-прикладного та образотворчого мистецтва), Мукачівський державний університет (кафедра образотворчого мистецтва) та інші. Загалом учать у конференції прийняло більше 250 учасників.

На пленарному засіданні конференції виступили: з вітальним словом доктор педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи, професор кафедри вищої математики та методики навчання математики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Годованюк Тетяна Леонідівна; доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч мистецтв України, декан гуманітарного факультету Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Бучківська Галина Вікентіївна (м. Хмельницький, Україна); доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичних дисциплін і професійної освіти Київської академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Тименко Володимир Петрович (м. Київ, Україна); доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри музичного мистецтва та методики музичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Черкасов Володимир Федорович (м. Кропивницький, Україна); провідний науковий співробітник відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Філіпчук Наталія Олександрівна (м. Київ, Україна); заслужений працівник культури України, керівник хорів Театр Педра ІІ Пономарьов Юрій Дмитрович (м. Ріберао Прето, Бразилія); з заключним словом декан факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Терешко Інна Григорівна.

У 2020 р. на факультеті мистецтв вийшло друком 6 монографій, з них 1 закордонна; 8 навчальних посібників; 5 збірників методичних рекомендацій; 3 партитури для оркестру народних інструментів; термінологічний словник та 72 публікації у виданнях різного рівня, з них 13 проіндексовані у наукометричних базах Scopus та Web of Science. Тому в рамках конференції відбулася презентація кращої навчально-методичної друкованої продукції. Огляд доробок зробили: кандидат педагогічних наук, професор кафедри образотворчого мистецтва Пічкур Микола Олександрович;

кандидат педагогічних наук, викладач кафедри хореографії та художньої культури Сизозенко Вікторія Анатоліївна;

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва Семенова Олена Віталіївна;

заслужений працівник культури України, доцент, завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Семенчук Василь Васильович.

9 квітня 2021 р. були:

• проведені майстер-класи:

Мусеровської Лідії Олексіївни, спеціаліста вищої категорії, викладача-методиста Черкаської дитячої музичної школи № 1 імені М. В. Лисенка на тему: «Вокально-технічний розвиток учнів класу сольного співу мистецьких шкіл». Концертмейстери: Кусюмова М. В. та Оношко Н. В.;

Сухецької Оксани Валеріївни старшого викладача кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва на тему: «Особливості роботи з віртуальним хором»;

– продемонстровані:

«Віртуальна галерея» (презентація робіт студентів та викладачів кафедри образотворчого мистецтва УДПУ імені Павла Тичини) та

«У пошуках синього птаха» (мистецький проєкт студентів та викладачів кафедри хореографії та художньої культури УДПУ імені Павла Тичини).

За результатами роботи вийдуть з друку матеріали конференції.

Оргкомітет