ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ»

23-24 травня 2014 року на базі кафедри хореографії та художньої культури мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні стратегії розвитку хореографічної освіти».
Співорганізаторами заходу виступили Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка та Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського».
Робота конференції планувалася за такими напрямами:
– світові тенденції розвитку хореографічного мистецтва;
– актуальні проблеми навчання та виховання засобами хореографічного мистецтва;
– теоретичні та методологічні аспекти формування творчого потенціалу майбутнього вчителя хореографії;
– сучасні стратегії підготовки майбутнього вчителя хореографії.
Із вітальним словом на відкритті конференції виступила кандидат історичних наук, доцент, директор інституту розвитку дитини, декан мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Дудник Олена Володимирівна.

Привітала гостей та побажала плідної роботи кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Андрощук Людмила Михайлівна.

В обговоренні актуальних питань розвитку хореографічної освіти взяли участь провідні науковці та педагоги-хореографи.

Ніколаї Галина Юріївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри мистецької педагогіки та хореографії Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.
Тема доповіді: «Стратегія розвитку хореографічно-педагогічної освіти».

Мікулінська Ольга Сергіївна, кандидат філософських наук, викладач кафедри музичного мистецтва і хореографії Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.
Тема доповіді: «Удосконалення професiйної пiдготовки студентiв-хореографiв на основі запровадження технiки сучасного танцю».

Андрощук Людмила Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури, художній керівник народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Візаві» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Тема доповіді:
«Розвиток творчого потенціалу в процесі постановки творчого проекту як аспект професійної підготовки майбутнього вчителя хореографії».

Пазіненко Тетяна Іванівна, спеціаліст вищої категорії, старший викладач Канівського гуманітарного інституту Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини.
Тема доповіді: «Основні аспекти предмету «Методика викладання хореографічних дисциплін».

Войцеховська Тетяна Леонідівна, методист районного центру культури і дозвілля відділу культури Уманської РДА, художній керівник народного самодіяльного колективу Профспілок України ансамблю народного танцю «Заремба» Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Тараса Шевченка.
Тема доповіді: «Актуальні проблеми навчання та виховання засобами хореографічного мистецтва».

Куценко Сергій Володимирович, викладач кафедри хореографії та художньої культури, художній керівник народного аматорського ансамблю народного танцю «Яворина» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Тема доповіді: «Значення творчого мислення для процесу формування творчого потенціалу студента-хореографа засобами народно-сценічного танцю».

Куцевляк Юрій Михайлович, дослідник проблем теорії та практики класичного танцю, викладач класичного танцю, м. Одеса.
Тема доповіді: «Педагогика классического танца. Качественный аспект».

Як зазначила завідувач кафедри хореографії та художньої культури Людмила Андрощук: «Професійна підготовка майбутнього педагога-хореографа потребує пошуку нових форм організації навчального процесу, які б сприяли розвитку творчого потенціалу майбутнього вчителя хореографії. Творча робота студентів, яка є основою розвитку творчого потенціалу майбутнього вчителя хореографії, яскраво проявляється саме в процесі постановки танцювальних творчих проектів. Найголовнішим є те, що творча діяльність сприяє невимушеній атмосфері навчальної взаємодії викладача зі студентами. Атмосфера «свободи» дозволяє повніше розкритися творчій індивідуальності майбутнього вчителя хореографії».
Наукові дослідження, проведені Людмилою Андрощук, завжди мають практичне втілення та апробацію. Саме тому, усіх гостей науково-практичної конференції було запрошено переглянути творчий, соціальний проект «Хореографія проти наркотиків та алкоголізму «Право на життя»» у виконанні студентів 44 групи мистецько-педагогічного факультету напряму підготовки: «Хореографія».

Плідна праця учасників конференції не минула дарма. В процесі наукового дослідження, обговорення актуальних проблем, було виявлено нові шляхи та стратегії реалізації нагальних завдань, що постали перед педагогами-хореографами України на даному етапі розвитку сучасної хореографічної освіти.

По завершенню роботи конференції, усі її учасники мали змогу відвідати неймовірно гарні місця дендрологічного парку «Софіївка».

Дякуємо учасникам конференції за плідну роботу. Бажаємо всім міцного здоров’я та незгасаючої енергії для досягнення значних результатів на благо розвитку хореографічної освіти в Україні!

Оргкомітет Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Сучасні стратегії розвитку хореографічної освіти»

2 thoughts on “ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ»”

1. Наші хореографи -- найкращі!!! молодці!