28 березня на мистецько-педагогічному факультеті Уманського державного педагогічного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Творча спадщина Тараса Шевченка як чинник національно-патріотичного виховання майбутніх учителів мистецьких дисциплін».

Співорганізаторами конференції виступили: Канівський гуманітарний інститут, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Київський університет імені Бориса Грінченка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка, Шевченківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю.
Із вітальним словом на відкритті конференції виступили:
Проректор з наукової роботи, завідувач Науково-дослідної лабораторії педагогічної компетентності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент, докторант Ярошинська Олена Олександрівна.

Директор Інституту розвитку дитини, декан мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат історичних наук, доцент Дудник Олена Володимирівна.

Роботу конференції продовжили провідні науковці, в доповідях яких обговорювались наступні актуальні питання:
1. Місце і роль творчості Шевченка у національно-патріотичному вихованні сучасної молоді.
2. Художня спадщина Шевченка − джерело творчого саморозвитку майбутнього вчителя мистецьких дисциплін.
3. Життєвий шлях Тараса Шевченка – взірець громадянської культури.

В рамках конференції у вестибюлі корпусу № 3 нашого університету була представлена персональна виставка доцента кафедри образотворчого та музичного мистецтва Канівського гуманітарного інституту УДПУ імені Павла Тичини, члена Національної спілки художників України Міненко Любов Павлівни. Яку, до речі, ще раз можна буде переглянути у виставковому залі історико-архітектурного заповідника “Стара Умань” в квітні місяці.

А також виставки творчих робіт учасників конкурсу «Шевченко в моєму серці», в якому приймали участь студенти Канівського гуманітарного інституту УДПУ імені Павла Тичини, учні Уманської дитячої школи мистецтв, Звенигородської дитячої художньої школи, а також загальноосвітніх шкіл міста та району. Всі роботи учасників конкурсу можна переглянути ТУТ.

По закінченню пленарного засідання відбулася презентація мистецько-освітнього проекту «Тарас Шевченко – поет, художник, мислитель». Автори проекту: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музичного мистецтва Сирота Зоя Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва Сирота Всеволод Маркович, старший викладач кафедри музичного мистецтва Балдинюк Надія Андріївна, викладач кафедри музичного мистецтва, залужений працівник культури України Семенчук Василь Васильович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Андрощук Людмила Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Музика Ольга Яношівна.
Творча група проекту. Магістранти спеціальності “Образотворче мистецтво”: Білас Ірина, Ященко Ірина, Середюк Ярослава.

DSC_0820

Ще однією творчою «ноткою» став майстер-клас з мистецтва вокалу та презентація практичної складової «Багатогранність поетичних образів Т.Г. Шевченка в українському вокальному мистецтві» старшого викладача кафедри музичного мистецтва Балдинюк Надії Андріївни.

А також майстер-клас хорового мистецтва та презентація практичної складової «Популяризація творчої спадщини Т. Шевченка засобами народного хорового мистецтва» Заслуженого працівника культури України, доцента кафедри музичного мистецтва Семенчука Василя Васильовича.

Один коментар до “ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТВОРЧА СПАДЩИНА ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ЯК ЧИННИК НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН»”

1. Конференція була цікава та пізнавальна.