ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА «КВІТНЕВА ФЕЄРІЯ – 2018»

21 квітня в стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в рамках заходів з нагоди Всесвітнього дня Землі відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Квітнева феєрія – 2018».

Більше ста заявлених учасників з різних областей України змагалися за перші місця на цьому святі пісні – дитячі, юнацькі та дорослі професійні та самодіяльні хорові колективи, вокальні ансамблі, солісти-вокалісти. Слід зазначити, що в кожній номінації (естрадний спів, народний спів, джазовий спів, хоровий спів), у кожній віковій категорії, згідно положення щодо проведення Всеукраїнського фестивалю вокально-хорового мистецтва «Квітнева феєрія» можна вибороти та отримати лише одне І, ІІ чи ІІІ місце на відміну від багатьох подібних фестивалів-конкурсів, де навіть тільки за вихід учасника на сцену можливо отримати щонайменше ІІІ місце, вже не говорячи про якість виконання пісенного твору.

Певно, що такий підхід сприятиме критиці керівників учасників (для яких призове місце – це підвищення чи підтвердження певної категорії на місці роботи) та батьків, які, в більшості, забезпечують участь дітей в конкурсах, як, власне, і забезпечують підтвердження та підвищення майстерності керівників колективів чи солістів. Попри все, оргкомітет фестивалю-конкурсу вбачає у проведенні заходу, насамперед – якість, престижність, сприяння зростанню професійної майстерності керівників та учасників.

Лауреати І-х премій:
Народна капела бандуристок «Україночка» – (м. Біла Церква);
Ансамбль бандуристок «Горлиця» (м. Біла Церква) – (народний вокал);
Вокальний ансамбль «Корольок» (ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище» Одеська область) – (академічний вокал);
Ансамбль «Усмішка» (Бабанська ДМШ філіал с. Дмитрушки, Уманський район) – (естрадний вокал);
Єлісеєва Софія (смт. Велика Михайлівка, Одеська область) – (народний вокал);
Пересунько Ольга (м. Біла Церква) – (народний вокал);
Велика Марія (Побузька ДМШ) – (академічний вокал);
Шевчук Валентина (УДПУ імені Павла Тичини) – (народний вокал);
Яковенко Вероніка (УОМУ імені П. Д. Демуцького) – (джазовий вокал);
Павлишина Марія (УДПУ імені Павла Тичини) – (естрадний вокал);
Гаврищенко Анастасія (Побузька ДМШ) – (академічний вокал);
Чередник Даша (м. Умань) – (Позька ДМШ) – (естрадний вокал);
Чабан Єлизавета (Побузька ДМШ) – (естрадний вокал);
Кисіль Світлана (ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище» Одеська область) – (академічний вокал);

Володарем Гран-Прі стала учасниця дорослої вікової категорії в номінації «Естрадний спів» – Чорна Анна зі Львову.

І Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Квітнева феєрія – 2018» проходив за підтримки кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін УДПУ ім. П. Тичини.

Наш проект – це відродження, збереження і розвиток національного вокально-хорового мистецтва.