ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «ЕСТЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН»

Нещодавно на базі мистецько-педагогічного факультету було проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар з Міжнародною участю «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін», присвячений актуальним проблемам сучасної мистецької педагогіки.

Співорганізатори семінару – Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, відділ змісту і організації педагогічної освіти; Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут мистецтв; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка; Шевченківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю.
Активну участь в конференції прийняли представники з вищих навчальних закладів різних регіонів України, зокрема: Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Київського університету імені Бориса Грінченка; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди»; Одеської національної музичної академії ім. А. Нежданової; Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського та ін., а також викладачі Уманської дитячої школи мистецтв, Христинівської дитячої музичної школи, учителі Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради, Київської гімназії «Євроленд» та ін.
Із вітальним словом на відкритті семінару виступила кандидат історичних наук, доцент, директор Інституту розвитку дитини, декан мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Дудник Олена Володимирівна.

Зі своїми доповідями на пленарному засіданні виступили: Тименко Володимир Петрович – доктор педагогічних наук, професор, учений секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, заввідділом діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини АПН України (м. Київ): «Краса здібностей і здоров’я учителя-дизайнера»;

Терещенко Ліна Денисівна – директор Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради (с. Шевченкове): «Реалізація ідей педагогічної спадщини Олександра Захаренка в організації сучасного процесу патріотичного виховання в Шевченківській спеціалізованій школі-інтернаті».

Також відбулася презентація навчально-методичного посібника мистецько-освітнього проекту «Художньо-творчий розвиток обдарованих дітей у мистецькій освіті», над яким працював колектив викладачів факультету (Сирота З.М., Радченко С.М., Тименко В.П., Балдинюк Д.І., Балдинюк Н.А., Волошин П.М., Король А.М., Куценко С.В., Музика О.Я., Радченко С.П., Сирота В.М., Семенчук В.В., Терещенко Л.Д.).

IMG

Для гостей семінару у вестибюлі було презентовано виставку творчих робіт студентів спеціальності «Образотворче мистецтво».
У рамках проведення семінару було проведено кілька цікавих майстер-класів, зокрема:
«Українські поетичні образи у вокальному мистецтві» старшого викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін УДПУ імені Павла Тичини Балдинюк Н.А.;

«Виготовлення авторської ляльки» викладача Уманської дитячої школи мистецтв Шишковскої З.Г.;

«Чарівний світ гармоніки» викладача дитячої музичної школи міста Жашкова Черкаської області, керівника зразкового дитячого ансамблю гармоністів Жашківського районного Будинку культури, завідувача музею Української гармоніки, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького Сухого І. І. Дитячий колектив віртуозів-музикантів піл керівництвом відомого майстра-педагога зірвали шквал аплодисментів своїм виступом, подарувавши море позитивних емоцій усім присутнім, нікого не залишивши байдужим! Це були незабутні хвилини справжнього музичного драйву, потужної енергетики народної музики!

Презентація мистецько-освітнього проекту «Обдарована родина – обдарована дитина» стала можливою завдяки кропіткій праці колективу викладачів факультету, зокрема Радченко С.М., Гекалюк Л.Ю., і його ініціатору й натхненнику – кандидату пед. наук, доценту, в.о. завідувача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Сироті З.М.

ОБДАРОВАНА ДИТИНА

Учасниками цьогорічного фестивалю стали талановиті діти і дорослі, солісти і колективи, сім’ї з Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей. Усіх вдячні глядачі нагородили гучними аплодисментами. Наприкінці мистецького проекту помічник ректора, кандидат пед. наук, доцент Балдинюк Д.І. подякував учасникам за чудові виступи, нагородив почесними грамотами та подарунками.

Дякуємо усім учасникам і гостям семінару за працю, бажаємо успіхів у всіх починаннях і здійснення задуманого, оптимізму і віри у добро, гармонії й процвітання!