ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «МОЛОДЬ, ОСВІТА, НАУКА ТА МИСТЕЦТВО»

27 листопада на мистецько-педагогічному факультеті Уманського державного педагогічного університету відбувся всеукраїнський науково-методичний семінар «Молодь, освіта, наука та мистецтво» присвячений 25-річчю започаткування мистецьких спеціальностей в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

Відкрила роботу семінару проректор з наукової роботи, завідувач Науково-дослідної лабораторії педагогічної компетентності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Ярошинська.

Із вітальним словом виступила директор Інституту розвитку дитини, декан мистецько-педагогічного факультету, кандидат історичних наук, доцент Олена Дудник.

Тематичне коло інтересів учасників семінару охопило широкий спектр проблем мистецької освіти та шляхів їх вирішення. Зокрема, концептуальні засади сучасної мистецької освіти, естетичні та етичні основи педагогічної майстерності майбутніх учителів мистецьких дисциплін, психолого-педагогічні засади мистецької освіти, педагогічна іноватика в системі мистецької освіти, інтеркультурні тенденції сучасної мистецької освіти та становлення мистецької освіти в Україні (історичний аспект).
Роль та значення художньо-естетичної освіти у становленні творчої особистості, вчителя методиста визначила методист міського відділу освіти Уманської міської ради Інна Толобистюк.

Творча діяльність П. Демуцького в Києві у 1917-1927 рр. стала основою дослідження викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Наталії Пиж’янової.

Українознавство в УДПУ імені Павла Тичини стало темою доповіді кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Інни Терешко.

У своїй доповіді Інна Григорівна акцентувала увагу на проблемі збереження національних інтересів, культурних та освітніх цінностей у зв’язку з інтеграцією української системи освіти до європейського простору. Подала інформацію про навчально-методичну, науково-дослідну та виховну діяльність структурних підрозділів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини щодо впровадження українознавства в освітній процес вищого навчального закладу.
Сутність поняття «художньо-творча компетентність» майбутнього вчителя образотворчого мистецтва розглянула викладач кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, аспірант Олена Семенова.

Доповідач, на основі ґрунтовних досліджень, дійшла висновку, що сутність художньо-творчої компетентності вчителя образотворчого мистецтва полягає в його здатності генерувати оригінальні ідеї творів різних видів образотворчого мистецтва та втілювати їх у матеріалі відповідними засобами композиції на основі володіння образотворчо-мовленнєвою, вербально-образною, образно-стильовою, стратегічною та продуктивно-образною компетенціями.
Результати дослідження проблеми формування образно-інтонаційного мислення студентів-музикантів педагогічних коледжів у ракурсі становлення їх творчої особистості оприлюднила викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ольга Козій.

Пленарне засідання учасників всеукраїнського науково-методичного семінару «Молодь, освіта, наука та мистецтво» виявилося змістовним, пізнавальним та результативним обміном досвіду працівників галузі мистецької освіти, який дозволить здійснювати нові рішучі кроки на шляху підготовки майбутніх учителів мистецьких дисциплін в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.