ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДКРИТЕ ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО НАУКОВО-ТВОРЧОГО ЦЕНТРУ ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ І МАЙСТЕРНОСТІ ПРИСВЯЧЕНЕ ДО 145-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ ЛЕОНТОВИЧА

15 грудня 2022 року проведено відкрите засідання Регіонального науково-творчого центру художньої освіти і майстерності присвячене до 145-річчя від дня народження Миколи Леонтовича – геніального композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога, збирача українського фольклору, одного із засновників української національної композиторської школи.

Микола Леонтович народився 13 грудня на Поділлі. Від батька-священника успадкував гарний голос, любов до музики, щирий український гумор, а від матері – красу і ніжну музичну душу. В родині Леонтовичів завжди звучала музика. Маленький Микола не лише співав, а й диригував своєрідним хором, що складався з брата і сестер.

Музично-творча спадщина Миколи Леонтовича, якому доля відвела лише 43 роки – це понад сто творів обробок українських народних мелодій («Щедрик», «Козака несуть», «Дударик», «Із-за гори сніжок летить», «Женчичок-бренчичок», «Гаю, гаю, зелен розмаю» та інших), хори на слова українських поетів «Льодолом», «Літні тони», «Легенда» та «Моя пісня», незакінчена опера до дитячої казки Б. Грінченка «На русалчин Великдень». Миколу Леонтовича ще називали Бахом у хоровій музиці. Геніальний композитор у своїх творах все життя пропагував українську культуру. Він збирав та обробляв козацькі пісні, створюючи високохудожні музично-пісенні твори.

Понад 100 років лине світом славнозвісний «Щедрик» (відомий в англомовній версії під назвою «Carol of the Bells») Миколи Леонтовича. Вперше твір було виконано у 1916 році в Києві. Проста мелодія в обробці композитора отримала нову неймовірну енергетику.

4 грудня цього року в нью-йоркському Carnegie Hall відбувся концерт «Notes from Ukraine», присвячений сотій річниці премʼєри «Щедрика» в США.

У світі існує мінімум 2000 різних колективів, що виконують мелодію «Щедрика» у різних жанрах. Натомість не кожен знає автора – українського композитора. Навіть складно уявити, хто ще може конкурувати за кількістю виконання цього музичного твору.

Програма виступів:

1. Лариса Пшемінська «Тульчинський період мистецько-педагогічної діяльності Миколи Леонтовича» https://youtu.be/kC4kikmppSw
  2. Інна Терешко «Мистецько-українознавчі компоненти педагогічних поглядів М. Леонтовича та П. Тичини
  3. Владислав Гусак «Особливості індивідуального творчого стилю Миколи Леонтовича (на прикладі обробки української народної пісні)
  4. Фрагмент концертної програми «Відлуння Різдва». «Щедрик» Миколи Леонтовича, у виконанні Народного аматорського колективу профспілок України «Молодіжного камерного хору» УДПУ імені Павла Тичини. Художній керівник та диригент – старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва Оксана Сухецька. https://youtu.be/5cm27Bm6N6E
  5. Лада Євтушенко «Духовна вокально-хорова музика Миколи Леонтовича в контексті сучасної культури України» https://youtu.be/Jk0VfpdyCqE
  6. Марія Бідюк «Внесок Миколи Леонтовича в музичну культуру України» https://youtu.be/qJN1syJB8EA

Директор Центру Світлана ЗАЄЦЬ

З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИЗ НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ

Сьогодні свій день народження відзначає кандидат педагогічних наук, професор кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін, заслужений працівник освіти України, талановитий музикант та педагог Дмитро Іванович Балдинюк!

ЩИРО ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ЩИРО ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

18 квітня свій День народження відзначає кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри образотворчого мистецтва, директор Регіонального науково-творчого центру художньої освіти і майстерності Пічкур Микола Олександрович!   Шановний імениннику! Прийміть від

ІІІ РЕГІОНАЛЬНА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВАІІІ РЕГІОНАЛЬНА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА