ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ

ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ

У всі часи мистецтво співу вважалося найбільш близьким до самої природи людини, а за своїми невичерпними можливостями співацький голос є найбільш досконалим музичним інструментом. Для того, щоб заблищати усіма яскравими барвами, голос людини має бути сформованим.
23 квітня в актовій залі Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу, у межах підписаної угоди про співпрацю між двома навчальними закладами, було проведено спільне методичне об’єднання «Вокальне мистецтво в сучасній соціальній культурі».
Проблема виконавської підготовки вокаліста, яка є однією з актуальних у музичній педагогіці, об’єднала спільні зусилля старшого викладача Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини Надії Андріївни Балдинюк, викладача-методиста Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка Людмили Олександрівни Акульшиної та викладача класу вокалу Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького Новикової Лідії Сергіївни.
Майстер-клас Н.А. Балдинюк та виступи студентів університету Замрій Яни і Багірова Расима були спрямовані на розкриття українських поетичних образів у вокальному мистецтві.
У своєму виступі Надія Андріївна зазначила, що музичний слух керує вокальною технікою. Його розвиток, у загальному розумінні, є підґрунтям музичної, насамперед, вокальної педагогіки.

ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ

Вокальні вправи, які рекомендувала студентам Надія Андріївна, сприяли природності та свободі звуковидобування, вільному диханню, гнучкості та легкості голосу, були спрямовані на розвиток та уміння користуватися його різними відтінками. Завдяки принципу індивідуального підходу та поступового ускладнення художнього репертуару, студенти Замрій Яна та Багіров Расим продемонстрували високу технічну майстерність, вільне володіння природним діапазоном, неперевершено виконавши дует Одарки і Карася з опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ

Водночас над вдосконаленням якості і краси співацького голосу, йшла робота і над формуванням сценічних навичок студентів.

ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ

Досконало та яскраво виконала арію Лізи з опери П.Чайковського «Пікова дама» Замрій Яна.

ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ

Щирість і теплоту людських почуттів передав Расим Багіров, виконуючи у супроводі гурту «Багіров – band» пісню «Варто чи ні».

ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ

Свою виконавську майстерність продемонстрували студенти педагогічного коледжу та музичного училища.

За плідну співпрацю студенти та викладачі були нагороджені почесними грамотами.

Спільно проведений майстер клас переконав усіх присутніх, що усе багатство голосу може розкрити лише співак-музикант, співак-митець, який спроможний не тільки видобути з голосу потрібні йому виконавські засоби, а і здійснює весь вокальний процес свідомо.

Кафедра музикознавства
та вокально-хорових дисциплін