ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ТА ОБМІН ДОСВІДОМ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ТА ОБМІН ДОСВІДОМ

Співпраця кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва, відділу освіти Уманської міської ради та методичного об’єднання учителів музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти м. Умань продовжується.

В умовах реформування системи освіти 4 квітня 2019 року на базі факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та школи №11 ім. М. П. Бажана Уманської міської ради Черкаської області відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Художньо-педагогічні технології навчання на уроках мистецтва у процесі розвитку пізнавальної активності школярів», напрями обговорення якого були: комплексний підхід до формування художньо-естетичної компетентності вчителя музичного мистецтва в умовах реформування системи освіти; оптимізація навчального процесу та процес розвитку пізнавальної активності школярів; передумови і сутність інтеграції у шкільній мистецькій освіті; художньо-педагогічні технології навчання: інтегративні, проблемно-евристичні, інтерактивні, ігрові, сугестивні та терапевтичні.

Програма семінару була дуже насиченою. Це круглий стіл в УДПУ, презентація Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 ім. М. П. Бажана, майстер класи. Учитель музичного школи №11 Орловська А. П. провела цікавий інтегрований урок мистецтва у 1-му класі на тему: «Великодні дива», де учні співали, малювали, виготовляли різні святкові вироби, грали на кольорових металофонах. Свій майстер клас підготувала і учитель музичного мистецтва школи №11 Муковіз Т. В. Учасникам семінару сподобався її інтегрований урок мистецтва у 9-му класі на тему: «Телебачення: погляд у світ». Учитель музичного мистецтва школи №4 Терещук В. М. провела майстер клас на тему: «Музикотерапія для дітей з особливими освітніми проблемами».

Школярі ж разом з учасниками семінару стали свідками цікавого дійства на сцені – старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва УДПУ імені Павла Тичини Балдинюк Надія Андріївна та студенти факультету мистецтв підготували майстер клас на тему: «Театралізація як метод інтегрування синтетичних видів мистецтв у процесі розвитку пізнавальної активності школярів» та презентували музичні казки-вистави «Пан Коцький» і «Коза Дереза» за мотивами дитячих опер М. Лисенка (концертмейстер Бурлака Ірина Володимирівна). Задоволення отримали не тільки глядачі, а й самі актори: Марія Павлишина (32 гр.), Валентина Шевчук (48 гр.), Антоніна Юраш (22 гр.), Анна Влаєва (15 гр.), Яна Денисова (34 гр.), Катерина Шуляк (34 гр.), Віталій Козачок (59 гр.), Ірина Мілова (48 гр.), Тетяна Ліповська (32 гр.).

Такі науково-методичні семінари допомагають вчителям, обмінюючись досвідом, досягти більш досконалого професійного рівня.