ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СВІТОВОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА»

14 та 15 червня на базі мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини кафедрою хореографії та художньої культури (зав. кафедри доц. Андрощук Л.М.) разом із головою Уманського осередку, заступником голови Чергкаського осередку хореографічної спілки України в Черкаській області, керівником дитячої хореографічної студії «Перлинка» Уманського національного університету садівництва Н.І. Шаповаленко було організовано та проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар «Тенденції розвитку світового хореографічного мистецтва».
В семінарі прийняли участь понад 100 учасників: студенти, вчителі, керівники художніх колективів Черкаської, Вінницької, Одеської, Кіровоградської областей.
14 червня в тісному дружньому колі, об’єднаному єдиною метою, відбулося обговорення найактуальніших питань розвитку світового хореографічного мистецтва, зокрема з таких напрямків:

Історія хореографії;
• Тенденції розвитку класичної та сучасної хореографії;
• Особливості розвитку народної хореографії;
• Вплив хореографічної діяльності на розвиток особистості у дитячому хореографічному колективі;
• Фахова підготовка майбутнього вчителя хореографії.

Викладачами кафедри було проведено різножанрові майстер-класи:

Майстер-клас із класичного танцю (керівник – Андрощук Л.М.)
• Майстер-клас із народно-сценічного танцю (керівник – Куценко С.В.)
• Майстер-клас з історико-побутового танцю (керівник – Криворотенко А.Ю.)
• Майстер-клас із ритміки та музичного руху (керівник – Бикова О.В.)

ВІЗАВІ 2 ВІЗАВІ ЯВОРИНА

15 червня з метою сприяння розвитку та популяризації народної танцювальної культури, творчого використання народних традицій в хореографічному мистецтві, збереження національної історико-культурної спадщини України, було проведено майстер-клас із народно-сценічного танцю директором культурно-мистецького центру Київського національного торговельно-економічного університету, хореографом, балетмейстером-постановником Фондерою Русланом Вікторовичем.

fondera

В основі семінару була побудова народно-сценічного екзерсису біля станка та посеред зали в характері різних регіонів України.

СТАНОК 4 СТАНОК 3 СТАНОК 2 СЕРЕДИНА ДІВЧАТА ХЛОПЦІ СЕРЕДИНА СТАНОК СТАНОК 6 СТАНОК 5

Безперечно цінними також були методичні рекомендації та практичні поради Руслана Вікторовича в процесі роботи як в танцювальному залі так і в класі теорії танцю під час перегляду демонстраційних матеріалів.

ТЕОРІЯ ТЕОРІЯ 2

Приємно враженими результатами даного семінару залишилися і викладачі кафедри і гості, які приїхали до нашого університету обмінятися власним досвідом та отримати нові знання та вміння.

ЗАГАЛЬНЕ ФОТО

Кафедра хореографії та художньої культури планує і надалі проводити навчально-методичні семінари різної спрямованості, а також залучати до участі в них викладачів та провідних хореографів з різних областей України і не тільки. Зокрема 25-26 червня планується Міжнародний науково-практичний семінар «Техніка Жак-Далькроза як засіб творчого самовираження особистості майбутнього вчителя мистецьких дисциплін», в програмі якого майстер-клас професора, завідувача кафедри ритміки та фортепіанної імпровізації Познанської музичної академії імені І. Я. Падеревського Малгожати Купсік і ще багато цікавого.