ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ

Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає,
А біль Афгану ‒ на віки
В душі чомусь не замовкає.

15 лютого ‒ День виведення радянських військ з Афганістану. Двадцять п’ять років тому, останній солдат покинув землю цієї ісламської країни. Багатотисячні людські втрати, стали наслідком недалекоглядної загарбницької політики радянського керівництва. Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, «вдягає» в журбу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі, у неї свій рахунок, своя безжальна арифметика. Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 р. до 15 лютого 1989 року. Ця війна тривала дев’ять років, один місяць і дев’ятнадцять днів. У військах, що знаходилися на території Афганістану, пройшли військову службу 620 тис. військовослужбовців. Загальні людські втрати радянських Збройних Сил склали 15 051 чол. За весь період війни в Афганістані пропали без вісті і опинилися в полоні 417 військовослужбовців.

DSC_0042

Вшанували пам’ять воїнів-афганців студенти і викладачі факультету на загальнофакультетській кураторській годині на тему «Афганська війна:біль у серці».

Дудник

Зі вступним словом до присутніх звернулась декан факультету Олена Володимирівна Дудник, яка наголосила, що «в лютому 1989 року закінчилась війна, яка принесла тисячі жертв, сльози і горе в мирні родини. Сьогодні ми з вами згадаємо героїв тієї страшної війни, полинемо в спогади і хочемо, щоб ці спогади пройшли крізь ваші серця, і ви зрозуміли, що найстрашніше у світі – це війна. Ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, не до кохав. Тисячі наших хлопців загинули в боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Сивіли від горя батьки і матері, ховаючи своїх дітей, сиротіли діти, вдовами ставали жінки в мирний час. У скількох сімей у траурному обрамлені зберігаються фотографії синів! Одну нагороду заробили вони за проявлену мужність і героїзм – право бути похованим на рідній землі».

Зал 2

Присутнім був представлений до перегляду документальний фільм «Афганістан. 80-та розвід рота. 20 років поспіль», в якому відображені реальні військові події в республіці Афганістан.