ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВИСТАВКА УЧАСНИКІВ І-ГО ЗАГАЛЬНОМІСЬКОГО ПЛЕНЕРУ ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРНІЯ МІКІНДО

23 вересня в залі Художнього музею відбулося відкриття виставки учасників І-го загальноміського Пленеру, присвяченого 100-річчю від дня народження видатного земляка, художника-педагога, засновника дитячої студії образотворчого мистецтва Уманського міського Будинку культури Корнія Генріховича Мікіндо.

Щоб вшанувати світлу пам’ять Учителя і Художника, зібралася вся мистецька спільнота міста, родина майстра і колишні студійці Корнія Мікіндо – учасники серпневої виставки живопису, графіки, скульптури та прикладного мистецтва, присвяченій пам’яті знаного земляка, які приїхали з різних міст: Києва, Житомира, Одеси, Черкас, Москви.

Корній Мікіндо – це багатогранна, неординарна, творчо обдарована особистість. Був організатором багатьох виставок творчості професійних, самодіяльних митців та майстрів прикладного мистецтва в рідному місті, обласному центрі й на всеукраїнському рівні. Та найбільшою віхою в його творчому житті стала дитяча студія образотворчого мистецтва Уманського міського Будинку культури, яку він започаткував 1953 року і яка ось вже 65 років відкриває свої двері всім бажаючим долучитися до світу мистецтва.

З теплими спогадами виступила онучка К. Мікіндо – Ірина Поліщук, щирі слова вдячності прозвучали від учнів – Віктора Лісаченка, Петра Богомаза, Сергія Доброва, Олексія Шевчука, Василя Власюка, Олега Сироти, Бориса Яцюка, Олександра Шевчука, Віталія Крижановського, а Жанна Шевченко стала ініціатором випуску фотобіографічного буклету «КОРНЕЛІЙ МІКІНДО. 100 РОКІВ», який презентувала на вечорі памʼяті свого вчителя.

Учасниками пленеру також стали студенти, випускники і викладачі кафедри образотворчого мистецтва УДПУ імені Павла Тичини: Марія Мусатова, Олена Попсуй, Катерина Косяченко, Володимир Харитонов, Ольга Коваленко, Наталія Луценко, Марʼяна Малиновська, Вячеслав Запісецький, Людмила Дронь, Ольга Музика.

На виставці було представлено роботи учасників червневого пленеру, що відбувався на мальовничих уманських теренах. У кожній роботі митці намагалися передати особливий колорит рідного краю. Всі художники отримали Дипломи учасника І-го загальноміського Пленеру.

На заході панувала тепла, дружня та невимушена атмосфера, звучали пісні та вірші, присвячені Корнію Генріховичу Мікіндо.

Запрошуємо відвідати музей, переглянути виставку творчості учнів художньої студії, отримати позитивний заряд від спілкування з прекрасним!