ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»

ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»

У січні 2018 року відбувся захист магістерських робіт студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 014.12. Середня освіта. Образотворче мистецтво.

На розгляд державної екзаменаційної комісії у складі: Сотської Галини Іванівни (голова комісії, доктор педагогічних наук, професор), Терешко Інни Григорівни (заступник голови комісії, кандидат педагогічних наук, доцент), Музики Ольги Яношівни (кандидат педагогічних наук, доцент), Пічкура Миколи Олександровича (кандидат педагогічних наук, професор), Побірченко Олени Михайлівни (кандидат педагогічних наук, доцент), Короля Анатолія Миколайовича (кандидат педагогічних наук, доцент), Тарасюк Лесі Михайлівни (секретар комісії, лаборант кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін), були представлені результати наукової і творчої роботи майбутніх художників-педагогів.

Специфікою випускної кваліфікаційної роботи магістра образотворчого мистецтва є те, що вона складається із теоретичного (пояснювальна записка) та практичного компонента у вигляді завершеного твору, виконаного у будь-якій художній техніці (живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво).

Майбутні художники-педагоги у своїх дослідженнях розглянули низку важливих та актуальних питань, присвячених проблемам фахової мистецької освіти, зокрема: розвиток художньої спостережливості учнів профільної школи в умовах навчання живопису на пленері; художньо-естетичне виховання школярів засобами декоративно-прикладного мистецтва; формування ціннісних орієнтацій школярів засобами народного декоративно-прикладного мистецтва; розвиток композиційних здібностей учнів основної школи засобами абстрактного живопису; формування живописного бачення та колористичного сприйняття в учнів профільної школи у процесі навчання живопису; розвиток креативності учнів основної школи засобами фантазійного живопису та ін.

Випускники продемонстрували високий рівень теоретичної і практичної підготовки, отримавши позитивні оцінки та схвальні відгуки наукових керівників і членів державної екзаменаційної комісії.

Практичні роботи магістрів поповнять виставковий фонд факультету і будуть демонструватися на звітній виставці кафедри образотворчого мистецтва у виставковій залі Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» у травні цього року.

Вітаємо усіх випускників та їхніх наукових керівників із успішним захистом магістерських робіт, бажаємо нових творчих досягнень та реалізації у професійній кар’єрі!