20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «КОЛЕКТИВНЕ МУЗИКУВАННЯ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВИКОНАВЦІВ-ІНСТРУМЕНТАЛІСТІВ»

07 травня 2024 відбулося чергове відкрите засідання наукового студентського гуртка «Колективне музикування у підготовці майбутніх виконавців-інструменталістів» (керівник – кандидатка педагогічних наук, доцентка Віра КАЛАБСЬКА) на тему «Духові інструменти: історія та практика використання у колективах».

На засіданні були озвучені доповіді здобувачів 14 групи першого освітнього рівня вищої освіти ОП «Музичне мистецтво».

Про історію розвитку саксофону та його вплив у музичній культурі дослідив Дмитро КОВАЛЕНКО.

Також у доповіді були висвітлені оригінальні дизайнерські рішення щодо матеріалів виготовлення сучасних саксофонів.

Основні аспекти історії розвитку тромбону висвітлив Артем МАНДИБУРА. Доповідач підкреслив, що у світі музики тромбон відіграє особливу роль як у симфонічних оркестрах, так і в джазових ансамблях. Його унікальний звук може бути як мелодійним і ніжним, так і потужним і вражаючим. Тромбоністи вміють відтворювати широкий спектр музичних жанрів – від класики до сучасної експериментальної музики.

Тромбон також має свої унікальні види, такі як бас-тромбон, альт-тромбон, тенор-тромбон та інші, які додають різноманіття до звучання цього інструменту. Кожен з цих видів має свої особливості та можливості, що робить тромбон ще більш універсальним і цікавим для використання у музичній практиці.

З історією та професійними здобутками естрадного оркестру Тульчинського фахового коледжу ознайомив Юрій СИВАК, який був безпосереднім його учасником під час навчання.

Нині оркестр популяризує музичне виконавство, зокрема естрадне. З метою естетичного виховання населення колектив виїздить з концертними програмами в райони Вінницької області, керівник колективу надає методичну і практичну допомогу колегам.

Ще про один колектив з більше ніж півстолітньою історією – духовий оркестр Тульчинського фахового коледжу, зробив доповідь Юрій СЕРІКОВ.

Окрім огляду репертуару та професійних досягнень доповідач зробив аналіз виконавського складу оркестру за інструментами за останні 5 навчальних років та прокоментував відповідну динаміку. Нині учасники колективу – музична молодь – популяризує духове мистецтво та примножує його виконавські традиції.

Під час засідання гуртка здобувачі ставили запитання доповідачам та ділилися враженнями від почутого. Підсумовуючи засідання Віра Степанівна подякувала за цікаві доповіді та змістовні презентації і побажала подальших наукових успіхів. Озвучені доповіді будуть опубліковані у виданнях факультету.

Схожі новини

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у стажуванні та Міжнародній науково-практичній конференції в Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University (м. Новий Сонч, Польща) Організатор заходів Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University

ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙВІДБУВСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

17 грудня на мистецько-педагогічному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся День відкритих дверей для абітурієнтів, які прибули з різних куточків України, аби краще ознайомитися з університетом та

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

Цими сонячними травневими днями свій 50-ти річний ювілей святкує викладач кафедри образотворчого мистецтва мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Коваленко Юрій Вікторович. Шановний Юрію Вікторовичу! Щиро бажаємо