ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗУСТРІЧ З ЧАРІВНИМ МИСТЕЦТВОМ ТЕАТРУ

ЗУСТРІЧ З ЧАРІВНИМ МИСТЕЦТВОМ ТЕАТРУ

15 жовтня, на сцені Уманського міського будинку культури відбулася вистава «Ханума» у постановці Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського. Студенти нашого факультету усіх спеціальностей виявили бажання долучитися до прекрасного світу театрального мистецтва, відвідавши виставу.

ЗУСТРІЧ З ЧАРІВНИМ МИСТЕЦТВОМ ТЕАТРУ

«Ханума» – комедійна п’єса, написана грузинським драматургом Авксентієм Цагарелі. Дія відбувається в Тифлісі, у вірменському кварталі Авлабарі наприкінці ХIХ століття. Збанкрутілий грузинський князь Пантіашвілі планує вдало одружитися, для чого наймає відому сваху Хануму, яка знайшла для князя немолоду, але багату наречену на ім’я Гуліко. Інша сваха – Кабато – хоче одружити князя на своїй кандидатці – дочці багатого вірменського купця Мікича, Соні. Мікич також зацікавлений в цьому шлюбі, оскільки мріє про княжий титул. Коте, племінник Пантіашвілі, закоханий у Сону і, крім того, дає їй приватні уроки музики, танців і декламації. Ханума, бажаючи перешкодити своїй конкурентці і одночасно допомогти молодим закоханим, вирішує зіпсувати сватання князя. Вона переодягається і видає себе за Сону. Побачивши стару, криву і кульгаву наречену князь відмовляється одружитися з нею і знову збирається взяти в дружини Гуліко.

ЗУСТРІЧ З ЧАРІВНИМ МИСТЕЦТВОМ ТЕАТРУ

Ханума переодягає Сону і видає її за Гуліко. Зачарований князь вирішує одружитися з нею, але купець-вірменин Мікич, дізнавшись про це, став загрожувати Пантіашвілі векселями. Тоді племінник Пантіашвілі – Коте – дав згоду одружитися з Соною. Тим самим він і дядька врятував від боргів, і купцеві дозволив помістити на свою карету княжий герб. Пантіашвілі дає згоду, а сам одружується на Гуліко. Ханума ж виходить заміж за управителя Мікича – вірменина Акопа. Глядачі були вражені цікавим сюжетом, талановитою акторською грою, пишністю костюмів, яскравими декораціями. Студентам особливо сподобалися танці у грузинському характері, якими супроводжувалася уся вистава. Та, безумовно, нікого не залишила байдужим головна героїня спектаклю – цікава, хитра і дуже мудра жінка Ханума! Усі залишися задоволені переглядом вистави.

ЗУСТРІЧ З ЧАРІВНИМ МИСТЕЦТВОМ ТЕАТРУ

Адміністрація факультету та студентський колектив щиро вдячні яскравій талановитій команді Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського за подароване свято!

Заступник декана з виховної роботи Анастасія Криворотенко