ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ Всеукраїнський науково-практичний семінар

Всеукраїнський науково-практичний семінар

27-28 квітня, на кафедрі інструментального виконавства, спільно з обласним музичним училищем ім. П. Д. Демуцького та КВНЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка» відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар з Міжнародною участю «Проблеми інструментального виконавства в умовах сучасної мистецької освіти».
27 квітня, згідно з програмою семінару, відбувся концерт камерного ансамблю у складі: скрипка лауреат всеукраїнських конкурсів, викладач кафедри інструментального виконавства УДПУ імені Павла Тичини – Ольга Гупало; фортепіано – лауреат Міжнародного конкурсу, концертмейстер кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін – Олена Ільніцька. У високопрофесійному виконанні артистів слухачі мали можливість прослухати твори С. Франка та Ф. Крейслера. Дякуємо учасникам концерту за незабутні враження, та бажаємо подальших творчих успіхів!

28 квітня відбулося пленарне засідання семінару, у ході якого були прослухані доповіді кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства Кремешної Т. І.; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства Калабської В. С.; заступника з навчально-методичної роботи Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького Каліновської І. Г.; викладача кафедри інструментального виконавства Коваленко А. С.; викладача кафедри інструментального виконавства Гупало О. М.; викладача-методиста КВНЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка» Добжанської О. А. На пленарному засіданні доповідачі розкривали наступні актуальні питання сучасного інструментального виконавства: художня інтерпретація музичного твору як освітня технологія на заняттях з фаху; історія становлення та розвитку української скрипкової школи ХХ-ХХІ століття; особливості розвитку вітчизняної інструментальної гітарної освіти у другій половині ХХ століття; сутність та структура художньо-виконавської компетентності скрипалів; використання музичних комп’ютерних технологій у підготовці майбутніх учителів музики. Доповідь доц. Калабської В. С. була присвячена проблемам та перспективам наукової діяльності кафедри інструментального виконавства.

Особливої уваги заслуговує майстер-клас викладача кафедри інструментального виконавства Білаш С. О., який відбувся 28 квітня, після пленарного засідання. Тема майстер-класу «Загальні тенденції розвитку сучасної акордеонної музики та особливості її виконання на інструменті». Майстер-клас був проведений зі студентом ІІІ курсу кафедри інструментального виконавства Білозором Віталієм. Яскравим доповненням майстер-класу були виступи студентів-баяністів уманського музичного училища ім. П. Д. Демуцького. Красовського Михайла, Бакала Дмитра та Дудара Ярослава. Майстер-клас відрізнявся динамічністю, оригінальністю викладу, використанням комп’ютерних технологій, що характеризувало високий професійний рівень Білаш С. О. Завдяки даному заходу, усі присутні викладачі мали можливість розширити діапазон своїх професійних знань в області музичної педагогіки, а студенти отримали взірець виконавської майстерності.

Не зважаючи на насиченість програми семінару, було не можливо осягнути всі аспекти сучасного інструментального виконавства вітчизняної мистецької освіти. Тому подальші наукові пошуки в цьому напрямку будуть відображатись в наукових статтях, магістерських та дисертаційних дослідженнях викладачів і студентів кафедри інструментального виконавства.