ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Народний аматорський колектив «Софія»

Народний аматорський колектив «Софія»

Керівник – Василь Семенчук

Рік створення – 1999 р.

Присвоєння звання «народний аматорський» – 2002 р.

Народний аматорський колектив «Софія» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини створений у 1999 році за ініціативи завідувача кафедри української літератури та українознавства проф. Сивачук Н. П., у його складі були студенти мистецько-педагогічного (спеціалізація – українознавство) та філологічного факультетів. Колектив «Софія» очолює доцент кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва заслужений працівник культури України Семенчук Василь Васильович.

Нині ансамбль складається зі студентів факультету мистецтв.

Народний аматорський колектив «Софія» веде активну концертну діяльність, є лауреатом обласних та Всеукраїнських фестивалів, пропагує українську народну пісенну культуру. У відповідності з постановою колегії управління культури обласної державної адміністрації від 11 січня 2002 року №1/3 ансамблю присвоєно почесне звання «народний аматорський колектив» за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високу виконавську майстерність та активну участь в культурно-мистецькому житті.

Основу репертуару становлять українські народні пісні в автентичному виконанні (фольклорно-репродуктивний спів) та в обробках, переважну їх більшість записано на Уманщині під час фольклорно-етнографічних експедицій та твори українських композиторів.

Для колективу характерні чистота і злагодженість звучання, висока виконавська культура і художній смак. Виступи колективу користуються заслуженим успіхом і популярністю.